Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
OGłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże zachęca nas dzisiaj, abyśmy ofiarowali Bogu to, co jest naszą biedą i niedostatkiem. Hojność w niedostatku to przykład, który przypomina nam trwałą wartość zawierzenia Bogu.

2.  Dzisiaj cała nasza Ojczyzna w różny sposób świętuje 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Uroczystości odbywają się na szczeblu państwowym i te lokalne, w każdym mieście, w każdej gminie, miejscowości. W Bolesławiu uroczystości rozpoczną się już od południa. Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu Mszę św. za Ojczyznę, o godz. 16.00 w naszej świątyni sprawować będzie ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Zapraszamy wszystkich wiernych, nawet gdyby trzeba było przyjść drugi raz, to w takim dniu warto. Zapraszam wszystkie poczty sztandarowe, szkolne, zakładowe, Koła Gospodyń strażaków, hutników i górników. Niech nasza obecność dzisiaj tutaj będzie znakiem umiłowania Ojczyzny i jej dziejów. Niech będzie wielką modlitwą o pomyślność Ojczyzny.

3.  Zwieńczeniem tych obchodów będzie Koncert Laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Zobaczymy w nim i usłyszymy uczestników, wybranych i nagrodzonych przez Jury. Koncert rozpocznie się po mszy św. ok godz. 17.00. Niech nikogo z nas nie zabraknie.

4.  Wszystkich, którzy być może jeszcze tego nie uczynili, prosimy o wywieszenie flagi polskiej. Niech to będzie taki zewnętrzny znak, że w tym domu, w tej rodzinie szanowane są wartości patriotyczne.

5. W sobotę zapraszamy na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie Chrystusa poprowadzi młodzież dekanatu. „Wszystko, czego chcę, to Ty i Twa łaska.” Te słowa będziemy rozważać i wielbić Pana.

6. W Gościu Niedzielnym o roli Kościoła katolickiego dla polskiego życia społecznego w czasie zaborów, a w Niedzieli wywiad z Prezydentem Andrzejem Dudą, który mówi: Polskość przetrwała dzięki Kościołowi.

7.  Święty Jan Paweł II wołał niegdyś: Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Czy miłuję swą Matkę –Ojczyznę.?

 
<< Początek < Poprzednia 11 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 11

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę