Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże skłania nas do refleksji, na ile nasza obecność na mszy św. jest tylko spełnieniem niedzielnego obowiązku, a na ile wyrazem naszego poszukiwania Boga. Czy jesteśmy tu z wiarą, by prosić o uzdrowienie z naszych chorób i słabości.

2.  14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Głównym punktem będzie Eucharystia o godz. 12:00. Jako parafia pragniemy wziąć udział w tej pielgrzymce i udamy się tam autokarem. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Prosimy o jak najwcześniejsze zapisy, by można było zamówić autokary. Bliższe informacje w późniejszym czasie.

3. Ks. Krzysztof zaprasza jutro na godz. 16.00 do sali maryjnej na plebanii członkinie Kół Różańcowych, a na mszę św. o godz. 17.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa.

4. Od następnej niedzieli tj. 11 lutego rozpoczyna się w Sławkowie przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu i chcą skorzystać z tego przygotowania, mogą się zgłosić po mszy św. odprawianej tam o godz. 17.00.

5. Na stoliku przy wyjściu znajdują się przygotowane ulotki informujące o działalności diecezjalnej Caritas oraz informacje, w jaki sposób możemy ją wesprzeć przeznaczając 1% podatku dochodowego na dalszą działalność. Ks. biskup Grzegorz bardzo prosi diecezjan o takie wsparcie.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozmowa z dr. Wandą Półtawską o obronie życia dzieci nienarodzonych. O konieczności uczenia się myślenia mówi bliska współpracownica św. Jana Pawła II. Ponadto o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich , tzw. korony Chrobrego. Polecam również tygodnik katolicki Niedziela.

7.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: +Stanisław Starczynowski i Janina Gołąb. Niech Pan wprowadzi ich do radości życia wiecznego.

8.  „Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje.” –mówił Ezop. Wypełnijmy dni nadchodzącego tygodnia choćby takimi małymi gestami.  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 8

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę