Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże opowiada nam o kolejnym spotkaniu zmartwychwstałego Jezusa z uczniami, którzy łowili ryby. Ale uświadamia nam także, że On przychodzi również do naszej codzienności . Obyśmy tylko potrafili Go rozpoznać i powtórzyć za uczniem „To jest Pan”.

2.  Codziennie po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwa majowe. Śpiewem Litanii Loretańskiej wraz z całym stworzeniem chcemy wielbić Maryję - Matkę Boga. Niech w to uwielbienie włączają się nie tylko łąki umajone, ptaszęta ze swym kwileniem, ale każdy z nas, młodzi i starsi. Tyle ważnych wydarzeń dzieje się w tym miesiącu: matury, Komunie św. przygotowania do święceń kapłańskich do Bierzmowania. Wszystko to możemy i powinniśmy wplatać w codzienną modlitwę Litanijną.

3. Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy jako dzień modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej okazji gościmy w parafii kleryków Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Przybywają, by razem z nami modlić się w intencji powołanych i o nowe powołania. Przez cały rok podejmujemy te modlitwy na środowej nowennie, w tej intencji podejmowaliśmy w tym roku post o chlebie i wodzie. Niech dzisiejsza wspólna modlitwa będzie miłą Bogu. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie tegoż seminarium.

4.  Dzisiejsza niedziela otwiera w Kościele Tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12).Jej celem jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu każdego chrześcijanina. Z tej okazji również odbywa się dzisiaj czytanie Pisma Św. Pochylamy się w tym roku na lekturą Ewangelii św. Jana. Zachęcamy, by w nadchodzącym tygodniu częściej brać do ręki Biblię i próbować się wczytać w słowa Ewangelii św. Jana.

5. Spotkanie członkiń Żywego Różańca i zmiana tajemnic w poniedziałek o godz. 17.0 w salce maryjnej. Natomiast o godz. 18.00 msza św. nabożeństwo i próba dla kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień na mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św. Natomiast na mszy św. o godz. 12.15 znów będziemy gościć Kawalerów i Damy Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej. Przybędą do nas, by ponownie w tej świątyni przeżywać swoją inwestyturę, czyli mianowanie i nadanie tych prestiżowych wyróżnień. Zapraszają nas do wspólnego przeżywanie tej uroczystości.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym. Na czym polega prawdziwy kult maryjny, a także o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą. Polecamy też tygodnik Niedziela.

8. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński mówił: " We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość. " Niech taka radość wypełni nasze serca w nadchodzącym tygodniu.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 5

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę