Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże i nasze chrześcijańskie powołanie wzywa nas dzisiaj, byśmy otrzymując darowanie win, przebaczali także naszym bliźnim.

2.  W Kościele rozpoczyna się dziś Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. My już w minionym tygodniu zapraszaliśmy dzieci i młodzież na mszę świętą, by Jezusowi powierzyć trud całorocznej pracy szkolnej. Z przykrością trzeba stwierdzić, że były tylko pojedyncze osoby.

3.  Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Po tej uroczystości rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie, najpierw modlitwa, różaniec, a zakończy się procesją maryjną wokół świątyni. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy

4.  W piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży polskiej. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, tak na spowiedź jak i na mszę św.

5.  Za tydzień 20 września na mszy św. o godz. 11.00 ostatnia grupa dzieci z Podlipia przystąpi do I Komunii św.

6.  Natomiast o godz. 12.15 swoją uroczystość przeżywać będą damy i kawalerowie Orderu Św. Stanisława Komandorii Zagłębiowskiej. Od lat związani są z naszą świątynią. Również w tym roku, za tydzień odbędzie się tutaj inwestytura, czyli odznaczenie tymi orderami. Radujemy się, że wśród nominowanych są także nasi parafianie.

7.  Te dwie uroczystości przypadają bezpośrednio przed parafialnym odpustem. Dlatego już w tym tygodniu chcielibyśmy posprzątać świątynię i przygotować ją do tych obchodów. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w czwartek od godz. 8.30. Co prawda w ubiegłym tygodniu nie było odzewu na prośbę o pomoc w pracach na cmentarzu, ale mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Zapraszam panie i panów. Pracy wystarczy dla każdego.

8.  W sobotę zapraszamy na powakacyjny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, a po niej uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wszystkich gorąco zapraszamy.

9.  Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą się zgłaszać do ks. Damiana.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Zazwyczaj składamy je przy adoracji krzyża w Wielki Piątek. Z uwagi na epidemię zbiórka została przeniesiona na niedzielę przed świętem Podwyższenia Krzyża św.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o przebaczeniu. Nie jest to tylko akt łaski wobec winowajcy, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. W tygodniku Niedziela warto zapoznać się ze stanowiskiem Kościoła wobec środowiska LGBT. Znajdziemy tam pełną analizę tego zjawiska.

12. Święty Stanisław Kostka –patron tego tygodnia mówił: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.Tymi słowami zachęca nas, do refleksji –dla jakich wartości żyjemy tu na ziemi.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 3

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU Informacja o konkursie

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszenia

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę