Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla

1.  Słowo Boże ukazuje nam dzisiaj Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, któremu wszystko jest poddane i który dba o każdego z nas. Wzywa nas również, abyśmy i my służąc Chrystusowi Królowi, troszczyli się o innych.

2.  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona bieżący rok liturgiczny w Kościele. Rok temu uroczystym aktem przyjęliśmy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj po mszach świętych chcemy ponowić ten akt.

3.  Za tydzień rozpocznie się nowy rok liturgiczny. Rozpoczyna go Adwent, który ma nas przygotować na przyjście Pana. Podobnie jak w latach ubiegłych Roraty odprawiane będą o godz. 6.00.

4.  Za tydzień też swoje patronalne święto przeżywać będą górnicy naszej parafii. Uroczysta msza św. w intencji całych górniczych rodzin w niedzielę o godz. 10.00.

5.  W tym tygodniu przypadają:

  • Piątek Miesiąca-okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Ks. Michał uda się do chorych w piątek od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00
  • I Sobota - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

6.  W Gościu Niedzielnym o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go. W najnowszym „Małym Gościu” bezpłatny dodatek –lampion roratni do samodzielnego złożenia. Jak co tydzień polecam również tygodnik Niedziela.

7.  Aleksander Świętochowski mówił: „Im człowiek bardziej staje się podobnym do Boga, tym jest szczęśliwszy” I takiego szczęścia na nadchodzący tydzień życzmy sobie wzajemnie.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 5

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę