Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina, że Bóg nie chciał, aby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności.

2. Pragnę podziękować wszystkim za udział w misjach świętych, za sprzątanie świątyni, przygotowanie krzyża misyjnego, czytanie Słowa Bożego i oprawę liturgiczną. Niech owoce tych misji będą widoczne w życiu całej wspólnoty parafialnej. Gorące podziękowania składam też za składane ofiary na dalsze prace przy parafii.

3.  W sobotę przypada 13 dzień października i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy, zwłaszcza tych, którym nie udało się jeszcze ani raz uczestniczyć w tym nabożeństwie. Zbiega się ono z różańcem i mam nadzieję, że licznie wypełnimy naszą świątynię. Gorąco zapraszam dzieci i to nie tylko z klas III. To one są głównymi bohaterami objawień fatimskich. Niech ich nie zabraknie. Przynieśmy wszyscy lampiony na wieczorną procesję.

4. Przypominamy, że msze święte popołudniowe odprawiane są o godz. 17.00. Po mszy wieczornej każdego dnia nabożeństwo różańcowe.

5.  W ubiegłym roku został odnaleziony sztandar Bractwa Różańcowego z 1927 roku. Był bardzo zniszczony i właściwie nie nadawał się do użytku. Zdecydowaliśmy się na renowację tegoż sztandaru, bo jest on świadkiem ponad stuletniej historii tej świątyni. Na ten cel w ubiegłym roku górnicy przekazali swoją Barbórkę w kwocie 2500 złotych. Pozostała część została pokryta z funduszy parafialnych. Całość kosztów wyniosła 7500 złotych. Niech ten pięknie odnowiony sztandar jednoczy wszystkich, którym modlitwa różańcowa jest szczególnie bliska. Dzisiaj na sumie zostanie on ponownie poświęcony.

6.  Następna niedziela obchodzona będzie jako XVIII Dzień Papieski. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. W tym dniu nie tylko wspominamy wielkiego i świętego Polaka, nie tylko wracamy do jego nauczania, ale też budujemy jego żywy pomnik. Jest nim Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na fundusz pomocy stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży.

7.  Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek 8 października. O godz. 17.00 msza św., potem różaniec i katecheza. Obecność obowiązkowa.

8.  Nasza parafia po raz trzeci organizuje Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W tym roku został on podniesiony do rangi konkursu diecezjalnego. Honorowy patronat nad nim objął ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Przesłuchania odbędą się w dniach 5 i 6 listopada, a koncert laureatów 11 listopada o godz. 17.00. Bliższe informacje dotyczące warunków i udziału znajdują się na stronie internetowej parafii. Jak w ubiegłych latach zwracamy się z prośbą. Gdyby ktoś chciał ufundować jedną z nagród dla uczestników i osobiście ją wręczyć, to bardzo prosimy o kontakt.

9.  Dzisiaj po mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

10. Jest już do nabycia kalendarz przygotowany przez redakcję Gościa Niedzielnego.

11.  Na stoliku przy wyjściu z kościoła, wyłożone są też karteczki, na których możemy wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, których pragniemy polecać modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach.

12. W Gościu Niedzielnym dziś bezpłatny dodatek –płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Warto przeczytać też o tym, jak bardzo Różaniec jest męską modlitwą. W miesięczniku WPiS ciekawa rozmowa z Małgorzatą Wasserman.

13.  Bł. Honorat Koźmiński mówił: „Ufność w Bogu to kotwica, co nas od zatonięcia ratuje; miłość to wiatr, co żagle nadyma. I do nieba wiedzie.”. Niech ufność i miłość wypełnią dni nadchodzącego tygodnia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 12

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę