Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duspzasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże uwrażliwia nas na ponowne przyjście Pana. Z otrzymanych talentów, takich jak życie, umiejętność kochania i czynienia dobra będziemy musieli zdać sprawę przed Nim.

2.  Chciałbym dziś gorąco podziękować wszystkim sponsorom nagród dla laureatów Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Mam nadzieję, że koncert dostarczył wielu pięknych wrażeń i wzruszeń, a laureaci obdarowani nagrodami będą mile wspominać swoich darczyńców. W ich imieniu składam wszystkim gorące Bóg zapłać!

3.  Dzisiejsza niedziela, 19 listopada 2017 roku, obchodzona jest jako I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. My staramy się stawać takim znakiem, gdy w czasie rekolekcji zbieramy paczki żywnościowe dla uboższych z naszej parafii. Tak będzie i wkrótce, w czasie rekolekcji adwentowych. Dzisiaj chcemy pamiętać o nich również w modlitwach.

4.  Przyszła niedziela, ostatnia w roku liturgicznym obchodzona będzie jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Rok temu uroczystym aktem proklamacji przyjęliśmy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W Krakowie odbywają się uroczystości związane z rocznicą tego wydarzenia. A my pytajmy samych siebie, czy konkretnie przeze mnie, Jego Królestwo mogło się rozwijać pośród ludzi na ziemi. Czy jest On rzeczywiście moim Królem?

5. Składamy gorące podziękowania za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Następny, połączony ze spotkaniem opłatkowym grupy fioletowej odbędzie się w trzecią sobotę grudnia.

6.  Od dzisiaj rozpoczyna się w Sławkowie bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa. Ci, którzy zamierzają zawrzeć ten sakrament w najbliższym czasie mogą z niego skorzystać.

7.  W Gościu Niedzielnym znajdziemy dziś kalendarz ścienny na rok 2018 ze świętym Józefem. Ponadto o tym, co mówi Kościół o samobójstwie. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Polecam także tygodnik katolicki „Niedziela” –w nim artykułu o życiu naszej diecezji.

8.  Już Leonardo da Vinci mówił: „Jak dzień dobrze przeżyty daje dobry sen, tak życie dobrze spędzone daje dobrą śmierć” Niech każda noc tego tygodnia naznaczona będzie dobrym snem –owocem dobrze przeżytego dnia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 5

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę