Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo Boże uczy nas, byśmy jak patron dnia - św. Jan Chrzciciel, nasze słowa, działania i życie koncentrowali nie na sobie samych, ale na Chrystusie.

2. Zakończył się kolejny rok szkolny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom, za całoroczny trud wychowania. Im wszystkim oraz dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku. Przypominamy jednocześnie, że nie ma wakacji od Boga i od Kościoła. Gdziekolwiek będziemy na wakacjach, tam mamy obowiązek uczestniczenia w praktykach religijnych. Rodzice posyłając swoje dzieci na zorganizowane wyjazdy mają prawo i obowiązek prosić o umożliwienie spełnienia tego obowiązku. Mogą o to prosić składając pisemne oświadczenia.

3. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować pani Jolancie Frydrych, która od wielu lat pracowała w szkołach naszej parafii jako katechetka. W tym roku przechodzi na emeryturę. Za wieloletni trud, olbrzymie zaangażowanie i służbę dzieciom i naszej parafii składam jej serdeczne Bóg zapłać.

4. W piątek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu swój imieniny obchodzi ks. Biskup Piotr. Często gościmy go w parafii, tym bardziej pamiętajmy o nim w dniu jego imienin. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

5. W minionym tygodniu wraz z paniami z Sanepidu w Olkuszu oglądaliśmy parafialny cmentarz. Większość grobów jest oczywiście zadbana, ale jest też bardzo wiele grobów zaniedbanych, zarośniętych chwastami. Bardzo proszę o uporządkowanie grobów. Nie czekajmy z tym aż do Wszystkich Świętych. Już w najbliższym czasie te właśnie groby bezimienne, bez właścicieli będą likwidowane, a na ich miejscu dokonywać się będą nowe pochówki.

6. Warto w wakacyjnych planach zarezerwować sobie czas na udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. T

7.  Wraz z okresem wakacji rozpoczynają się także urlopy kapłańskie. Staramy się, aby każdego dnia i na każdej mszy św. był obecny kapłan w konfesjonale. W wyjątkowych sytuacjach zawsze będzie możliwość spowiedzi przed mszą św. Dlatego osoby, które pragną skorzystać ze spowiedzi prosimy o przychodzenie nieco wcześniej.

8. W Gościu Niedzielnym o tym jaką drogę do Chrystusa pokazujemy młodym, my dorośli. Warto też przeczytać o nowej telewizji katolickiej, którą będziemy mogli oglądać już wkrótce. Zachęcam też do lektury tygodnika Niedziela. Jest w nim artykuł o złotym jubileuszu Ks. Kanonika Maja. Dostępny jest także najnowszy miesięcznik WPiS.

9. Adam Mickiewicz mówił: „Każdy nowy dzień jest kwiatem, który rozkwita w naszych rękach”Niech tydzień, który jest przed nami stanie się najpiękniejszym wakacyjnym bukietem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 7

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę