Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże uświadamia nam, że nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas z mocy zła.

2. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Bóg ustami Symeona objawia nam, że Jezus jest Światłem na oświecenie pogan. To Światło zrodzone z Maryi daje światu zbawienie. W czasie wszystkich mszy św. poświęcenie gromnic. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i o godz. 18.00 w Laskach. Na mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci I-komunijne. Prosimy o przyniesienie świec, które zostaną poświęcone. Mogą i nawet zalecane jest, by były to świece od chrztu świętego.

3.  Święto to obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy w tym dniu wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną, a więc zakonników i siostry zakonne. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na wsparcie żeńskich klasztorów klauzurowych.

4. Trwa peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach parafii. Jedna z figur nawiedza rodziny w Krzu, druga na ul. Chmielnej. Bardzo prosimy, aby przed o zakończeniem nawiedzenia na danej ulicy informować nas, bo to pozwala planować dalszą peregrynację.

5. W tym tygodniu przypadają:

  • I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej po mszy św. wieczornej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

6.   Trwa czas rozliczeń podatkowych. Ks. Biskup zwraca się do wszystkich diecezjan, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na dzieła Caritas. Dla każdego została przygotowana ulotka, która przybliża działalność naszej diecezjalnej Caritas. Zawiera ona także informacje, co zrobić, by udzielić wsparcia.

7.  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o patrzeniu w oczy Boga, czyli o mistyce dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. Również o tym, skąd wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe. W Tygodniku Niedziela o niepokojach papież Franciszka, a także artykuł o Pawle Turbasie i zdjęcie ołtarza z naszego kościoła.

8.  Mark Twain mówił: „Bóg każde serce, które stworzyła Jego ręka, wyposaża w coś szlachetnego i dobrego.” Chciejmy tę szlachetność i dobroć w nadchodzącym tygodniu objawić wszystkim, z którymi się będziemy spotykać.  

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 8

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę