Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

1. Dzisiejsze Słowo przypomina nam, że w nawróceniu winniśmy zawsze zaczynać od samych siebie. Nikt z nas nie jest przecież bez grzechu. Trzeba nam w Wielkim Poście stawać w prawdzie przed Bogiem.

2.  W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. Jest to początek drogi odnowy i nawrócenia całego Kościoła. Msze św. w tym dniu tutaj w Bolesławiu o godz. 7.00; 10.00 i 17.00, a w Laskach o godz. 18.00. W czasie każdej mszy św. dokonamy poświęcenia popiołu i posypania nim głów, na znak rozpoczęcia pokuty w naszym życiu.

3.  W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a wszystkich od 18 do 60 roku życia obowiązuje dodatkowo post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem można przyjąć jedynie nieco pokarmu. Ta praktyka pokutna obowiązuje także tych, którzy stołują się w zakładach żywienia zbiorowego.

4.  W Wielkim Poście, tak jak w latach poprzednich, odprawiać będziemy nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga Krzyżowa dla dzieci      - w każdy czwartek po mszy św. wieczornej. Pierwsza w przyszłym tygodniu.
  •             Dla dorosłych Droga Krzyżowa – w każdy piątek po      mszy wieczornej, czyli ok. godz. 17.30. Pierwsza droga krzyżowa w      najbliższy piątek.
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po mszy wieczornej. Tradycyjnie już zamiast kazania w czasie mszy św. wieczornej, będzie kazanie pasyjne w trakcie nabożeństwa.

5.  Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań.

6. W poniedziałek o godz. 16.00 w salce maryjnej na plebanii spotkanie modlitewne Kół Różańcowych i zmiana tajemnic. Natomiast w czwartek o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Od 17 marca rozpoczną się w Sławkowie katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodzi, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie tego sakramentu i chcą skorzystać z tego przygotowania, mogą się zgłosić po mszy św. odprawianej tam o godz. 17.00.

8. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu składa podziękowanie za udzielone finansowe wsparcie w minioną niedzielę. Zebrano 3 088 zl. Podziękowanie znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania po mszy wieczornej.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który choć składa się z grzeszników –jest Jego Oblubienicą oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia. Ponadto o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale i bez której nie da się dobrze żyć. Zachęcamy też do lektury tygodnika Niedziela oraz najnowszego miesięcznika WOPiS, w dużej mierze poświęconego osobie Jana Olszewskiego.

11.  „Zbawić duszę grzesznika, to tak jak uratować usychające drzewo”. Zbliżający się Wielki Post to czas ratowania usychających drzew naszego życia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 5

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę