Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo przypomina nam, że pierwszym i największym z przykazań Jezusa jest przykazanie miłości bliźniego. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach ale miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół.

2.  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu chce utworzyć nową placówkę z siedzibą w Kluczach. Na otwarcie tego rodzaju placówki oczekuje już 140 osób. Aby pozyskać fundusze na ten cel stowarzyszenia musi posiadać swój własny wkład. Działalność stowarzyszenia nie jest dochodowa, nie może przecież zarabiać na osobach niepełnosprawnych. Dlatego też zwróciło się do nas o pomoc w zorganizowaniu zbiórki na ten cel. Czujemy się zobowiązani do udzielenia im pomocy tym bardziej, że z działalności stowarzyszenia korzystają też dzieci i młodzież z naszej parafii. Są dowożone na zajęcia i terapię do Wolbromia. Ponawiam dziś ubiegłotygodniową prośbę o wsparcie tego dzieła, które służyć będzie najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym przez los. Zbiórka odbywa się przed kościołem po każdej mszy św.

3. Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Co miesiąc w trzecią sobotę we wspólnocie pielgrzymkowej pragniemy trwać w uwielbieniu naszego Boga. Zapraszamy wszystkich.

4.  W tym tygodniu przypadają:

  • I Piątek Miesiąca - okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 18.00. Do chorych ks. Michał uda się od godz. 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 10.00.
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

5. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. Kim są i dlaczego udzielają Komunii św. świeccy panowie. Ponadto o tym co wypada robić w Kościele, a czego nie. Polecamy też tygodnik katolicki „Niedziela” i najnowszy miesięcznik dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”

6.  Adam Asnyk pisał niegdyś: „Żyć to znaczy przetrwać wszystkie burze i dążyć tam, gdzie świecą ideałów blaski ”. Tak chciejmy przeżyć każdy dzień nadchodzącego tygodnia.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 5

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę