Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam, że naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Dlatego nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy.

2.  Dobiegły końca tegoroczne letnie wakacje. Nowy rok szkolny rozpoczniemy mszą św. we wtorek o godz. 8.00 rano. Bezpośrednio po mszy św. dzieci i młodzież udają się na pierwsze zajęcia z wychowawcami. Zachęcamy, by ten nowy etap edukacji rozpocząć wraz z Bogiem, tzn. przystępując do Komunii św., a wcześniej do powakacyjnej spowiedzi. Tylko w ten sposób możemy się otworzyć na światło Ducha Św., tak potrzebne w nauce. Na mszę św. zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. Jak w latach poprzednich, wszystkie dzieci uczestniczące w niedzielnej mszy św. otrzymywać będą tzw. ziarna, kartki z Ewangelią i zadaniem do wykonania. Ewangelie wklejają do zeszytów, a zadania mogą składać do puszki, by uczestniczyć w comiesięcznym losowaniu nagrody.

4. Za tydzień w niedzielę zainaugurujemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Pierwszym krokiem będzie poświęcenie tornistrów dzieci klas I. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na mszę św. o godz. 16.00. Niech dzieci przyniosą tornistry i przybory szkolne, które poświęcimy po mszy świętej. Przypominamy, że każdy rodzic, którego dziecko rozpoczyna naukę w I klasie, tak szkoły podstawowej, gimnazjalnej jak i ponadgimnazjalnej winien złożyć oświadczenie o uczestnictwie dziecka w zajęciach nauki religii rzymskokatolickiej.

5.  Ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie Kół Różańcowych w poniedziałek na godz. 17.00, a w czwartek po mszy św. na Krąg Biblijny. Spotkania z salce maryjnej na plebanii.

6.  Za tydzień po mszach świętych odbywać się zbiórka funduszy na pomoce szkolne dla dzieci naszej parafii.

7.  Za tydzień 9 września zapraszamy wszystkich tegorocznych pielgrzymów grupy fioletowej, wszystkich pielgrzymów duchowych oraz naszych przyjaciół i sponsorów na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 16.00, a po niej spotkanie w ogrodzie przy grillu i ognisku.

8.  15 września 2018 roku odbędzie się kolejna już Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej. Prosimy o ogłoszenie i zapisy.

9.  W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek Miesiąca-modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00

10.  W minionym tygodniu odszedł do Pana +Janina Kaczyńska, Marek Nagórny i Halina Gołąb. Niech w dniu ostatecznym chwalebnie zmartwychwstaną.

11.  W Gościu Niedzielnym: „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem. Polecam także tygodnik Katolicki Niedziela i Miesięcznik dla dzieci i młodzieży szkolnej „Mały Gość Niedzielny”

12. Johannes Robert Becher powiada: „Człowiek potrzebuje człowieka żeby być człowiekiem ”Niech wszyscy, których spotkamy w tym tygodniu na naszych drogach odkryją w nas prawdziwe człowieczeństwo.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 12

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę