Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

1.  Dzisiejsze Słowo Boże przypomina, że Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Udział we Mszy św., modlitwa, czynienie dobra to dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności.

2. Dzisiaj przez naszą parafię przebiega sztafeta niepodległości. Bieg rozpoczyna się w Bydlinie i zakończy w Jaworznie. Od godz. 12.15 do 13.30 uczestnicy biec będą przez naszą parafię. Wielu mieszkańców i parafian uczestniczy w niej aktywnie. Innych zapraszamy do kibicowania na trasie, zwłaszcza na ul. Głównej w Krążku i na Podlipiu.  

3. Dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom i pedagogom dziękujemy za całoroczny trud wychowania dzieci oraz młodzieży. To podziękowanie chcemy złączyć z podziękowaniem Panu Bogu, za możliwość wzrastania w mądrości. Uczynimy to w czwartek o godz. 18.00.

4.  Z pewnością już teraz planujemy tegoroczne wakacje. Warto w tych planach uwzględnić udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 9-13 sierpnia. Udział w pielgrzymce jest zawsze najpiękniejszym wspomnieniem z wakacji. Tyle ważnych życiowo spraw można przemyśleć i przemodlić w czasie pielgrzymki.

5. W Gościu Niedzielnym o Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia - miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Ponadto o tym, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych. W najnowszym Małym Gościu mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica oraz Polska jest Naj - propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji. Zachęcam także do lektury Tygodnika Niedziela.

6.  Św. Jan Paweł II mówił: „Ważne, aby odpoczynek nie był ucieczką w próżnię, ale aby był wypełniony spotkaniem”. Tę myśl dedykujemy wszystkim, którzy już myślą o odpoczynku.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę