Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy

1. Jezus w dzisiejszym Słowie wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie , wydajemy dobre owoce.

2.  We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika –patrona ludzi pracy. W tym dniu też rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Codziennie po mszy św. wieczornej śpiewem Litanii Loretańskiej chcemy wielbić Matkę Boga. Trudno w maju o piękniejsze chwile niż te spędzone z Maryją. Matury, Komunie, bierzmowania -wszystko to możemy każdego dnia zawierzać Maryi. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę niech Matka Boża łączy wszystkich w tej modlitwie. Zachęcamy przy tej okazji do odnowienia przydrożnych kapliczek i jeśli jest taka tradycja do wspólnego śpiewu litanii przy nich.

3. W czwartek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Niech wywieszenie flag w tym dniu będzie znakiem naszego patriotyzmu i szacunku wobec tych, którzy naszą ojczyznę przez wieki tworzyli i dla niej oddawali swoje życie. Szczególną formą świętowania tego dnia będzie w naszej parafii śpiewanie pieśni patriotycznych. Odbywać się ono będzie po mszy popołudniowej, na boisku przy kościele. Będzie można także skosztować grilowych kiełbasek. Zapraszamy w imieniu pielgrzymów grupy fioletowej.

4.  Następna niedziela w naszej parafii upłynie pod znakiem ważnych wydarzeń. O godz. 10.00 swoje patronalne święto przeżywać będą hutnicy i strażacy. Wraz z nimi czcić będziemy św. Floriana, którego liturgiczne wspomnienie przypada w piatek. Na mszy św. o godz. 12.15 gościć będziemy w świątyni Kawalerów i Damy Ordery Św. Stanisława. Komandoria Zagłębiowska będzie przeżywać swoją inwestyturę, tzn. nadanie i wręczenie orderów św. Stanisława. Wcześniej takie uroczystości odbywały się w warszawskich Łazienkach. Tym bardziej jesteśmy dumni, że obecnie miejscem tego wydarzenia będzie nasz parafialny kościół. Wszystkich parafian zapraszamy. I jeszcze jedno wydarzenie religijne, ważne dla naszej wspólnoty parafialnej. Na mszy św. o godz. 16.00 młodzież klas III Gimnazjum przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli jej ks. Biskup Piotr Skucha. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodzin, w sobotę od godz. 9.00.

5.  Z uwagi na charakter piątku 4 maja, ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

6.  Ks. Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza nas do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez udział w dwóch wydarzeniach diecezjalnych. Pierwsze to konkurs literacko-historyczny „Ocalić wspomnienia”, a drugie to sztafeta wolności, która będzie przebiegać przez naszą parafię 17 czerwca. O obydwu wydarzeniach i warunkach uczestnictwa w nich przeczytamy na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału.

7. W tym tygodniu przypadają:

  • I Piątek Miesiąca - okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz od godz. 17.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W Laskach msza św. o godz. 19.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00
  • I Sobota Miesiąca -nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej

8. W Gościu Niedzielnym dziś o nowej polskiej błogosławionej –Hannie Chrzanowskiej. Polecamy też rozmowę z ks. Buchtą o bierzmowaniu, które nie jest duchowa maturą i o dylematach rodziców broniących prawa do wychowania swoich dzieci. Warto sięgnąć tez po tygodnik Niedziela i najnowszy miesięcznik WPiS.

9.  Stefan Kardynał Wyszyński mówił: We wszystkim tym, co zdarza się w życiu człowieka, trzeba odczytywać ślady miłości Boga. Wtedy do serca wkroczy radość.” Niech nadchodzący tydzień będzie pełen śladów miłości Boga.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 12

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę