Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1. W czasie, gdy wokół coraz bardziej wyczuwalna jest już atmosfera świąt Słowo Boże rozpoczynające Adwent przestrzega nas, byśmy nie koncentrowali się na tym, co zewnętrzne, ale dobrze przygotowali się na spotkanie z Chrystusem.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Pierwszym jego okresem jest Adwent. Jest to czas czuwania i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Przychodzi on do nas w tajemnicy świat Bożego Narodzenia, ale przyjdzie także na końcu czasów, by dopełnić swego królowania na ziemi.

3.  Znakiem naszego czuwania niech będzie udział w codziennych Roratach odprawianych o godz. 6.00. Dla dzieci spotkania roratnie odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo gorąco prosimy wszystkie rodziny, by w te dwa dni przybyły wszystkie dzieci i to z lampionami.

4. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary –patronki górników. My już dzisiaj o godz. 10.00 pragniemy objąć całe górnicze rodziny oraz tych górników, którzy już odeszli do wieczności. Niezależnie od tego zapraszamy ich także na wtorkowe roraty, tak w latach ubiegłych.

5. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 10.00 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców dzieci I-komunijnych. Otrzymają one poświęcone łańcuszki i medaliki.

6. Ks. Krzysztof zaprasza Koła Różańcowe na spotkanie modlitewne i zmianę tajemnic w poniedziałek na godz. 16.00 do salki maryjnej na plebanii.

7.  W tym tygodniu przypada:

  •  I Czwartek Miesiąca –modlitwy w intencji powołań po mszy św. wieczornej.
  •  I Piątek Miesiąca-okazja do wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzkości. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Okazja do spowiedzi rano, w czasie mszy św. oraz po południu w czasie trwania adoracji. Msza św. w Laskach o godz. 18.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.

8.  Za chwilę pobłogosławimy opłatki, które będzie można nabywać w zakrystii. Wraz z opłatkami można nabywać też świece na wigilijny stół. Jak co roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

9. W drugą niedzielę adwentu, czyli za tydzień, przez ofiarę złożoną do puszki będzie można okazać pomoc Kościołowi Katolickiemu na wschodzie.

10. W Gościu Niedzielnym nowy cykl adwentowy poświęcony darom Ducha Św. Jakie dary zsyła na nas Duch Święty i  jak należy je rozumieć? Warto też przeczytać o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia. Jak co tydzień polecamy tygodnik Niedziela i najnowszy WPiS poświęcony w dużej mierze osobie marszałka Piłsudskiego.

11. Arturo Graf mówił: „Spraw wokół siebie ciszę, jeżeli chcesz usłyszeć śpiew swojej duszy.” Niech cały adwent będzie wsłuchiwaniem się w śpiew swojej duszy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 11

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę