Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

1. Bóg w dzisiejszym Słowie zapewnia nas o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. Na ile chcemy za Nim podążać?

2.  Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Tak się pięknie składa, że możemy rozpocząć te modlitwy goszcząc wśród nas kleryka seminarium Duchownego w Częstochowie. Przybywa do naszej wspólnoty, by razem z nami się modlić i przekazać nam Słowo ks. Rektora. My także obejmujemy pamięcią modlitewną całe seminarium duchowne, wszystkich kleryków i przełożonych i do cotygodniowych modlitw na środowej nowennie dołączamy także tę dzisiejszą modlitwę o nowe powołania z tej parafii i całej diecezji. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby seminarium duchownego.

3. Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia. Jest to już pewna tradycja w naszej wspólnocie i cieszymy się obecnością każdego, kto włącza się w to uwielbienie.

4. Już dzisiaj też wraz z pielgrzymami grupy fioletowej chcielibyśmy zaprosić wszystkich parafian i chętnych na patriotyczną majówkę 3 maja. Po mszy św. popołudniowej chcielibyśmy spotkać się na placu przy boisku parafialnym na wspólnym śpiewaniu pieśni maryjnych i patriotycznych. Jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie też okazji do wspólnego grilla. Zapraszamy wszystkich miłośników takiego śpiewania nie tylko z parafii. W ten sposób pragniemy świętować tę piękną uroczystość.

5. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to również dzień modlitw o dobre urodzaje .

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana +Edward Grzebinoga. Niech z aniołami i świętymi wielbi Imię Boga.

7.  W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek –adhortacja apostolska papieża Franciszka „O świętości w świecie współczesnym. Ponadto, czy Duch Św. może zmieniać Tradycję w Kościele, a także o tym, czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej. Polecam też tygodnik Niedziele i Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

8.  Wilfred Grenfell powiada: Wygoda, bogactwa i pochwały nie przynoszą prawdziwej radości. Daje je zrobienie czegoś wartościowego.” Takiej właśnie radości życzmy sobie wzajemnie na nadchodzący tydzień.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 12

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę