Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą

1. Słowo Boże uświadamia nam, że jakiekolwiek nie byłoby nasze życie i problemy, z którymi musimy się mierzyć w codzienności, należymy do Króla. Nasze serca i dążenia są ukierunkowane na królestwo Boże.

2. Dzisiejsza niedziela, ostatnia w roku liturgicznym obchodzona jest jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj po mszach świętych chcemy ponowić akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

3. Od następnej niedzieli rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Pierwszym okresem tego roku jest Adwent, czas przygotowania na ponowne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz duchowe przygotowanie do świat Bożego Narodzenia. Już dzisiaj informujemy, że jak w poprzednim roku adwentowe roraty odprawiane będą o godz. 6.00.

4.  W poniedziałek o godz.17.00 msza św. o godz. i katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII. Obecność obowiązkowa.

5. Za tydzień też swoje patronalne święto przeżywać będą górnicy naszej parafii. Uroczysta msza św. w intencji całych górniczych rodzin w niedzielę o godz. 10.00.

6.  W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy porannej.

7.  W Gościu Niedzielnym o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe. Znajdziemy w nim również kalendarz ścienny na rok 2019. W najnowszym Małym Gościu: lampion na tegoroczne Roraty,o Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła, a także o św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na to naukowcy? Polecamy też tygodnik Niedziela. Zarówno w Niedzieli jak i Małym Gościu znajdziemy artykuły ze zdjęciami z Koncertu Laureatów Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Choćby dlatego gorąco polecamy.

8.  W minionym tygodni odeszli do Pana: +Dawid Gajda i Małgorzata Holisz –Lekstan. Niech Chrystus przyjmie ich do swego wiecznego, nieprzemijającego Królestwa.

9. Św. Rafał Kalinowski mówił: „Szukajmy w modlitwie tego, co uważamy za niemożliwe dla naszych sił własnych i trwajmy w duchu wiary.” Niech te słowa staną się wskazówką na nadchodzący tydzień.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 11

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę