Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykła

1.  Słowo Boże zachęca nas, byśmy zaprosili do naszej codzienności Matkę Bożą. Gdy wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza się nam zapominać o tym, co najważniejsze, Ona pomoże zachować właściwy kierunek pokazując nam Boga.

2.  Obchodzimy dziś uroczystość NMP Częstochowskiej. Od pokoleń króluje nam z Jasnej Góry. Tu przywykliśmy przynosić Jej wszystkie nasze sprawy. Tu doświadczamy Jej szczególnej matczynej opieki. Duchowo stajemy i dziś przed Czarną Madonną, by zawierzyć Jej sprawy osobiste i pomyślność całej Ojczyzny.

3.  W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

4.  2 września swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Grzegorz. Z tej tez okazji już w najbliższą sobotę w katedrze sosnowieckiej odprawiona zostanie msza św. w intencji solenizanta. Kto może pojechać niech czuje się zaproszony, a inni niech pamiętają w modlitwie tu na miejscu.

5.  9 września 2018 zapraszamy wszystkich tegorocznych pielgrzymów grupy fioletowej, wszystkich pielgrzymów duchowych oraz naszych przyjaciół i sponsorów na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 16.00, a po niej spotkanie w ogrodzie przy grillu i ognisku.

6.  Już tylko miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia parafialnych misji świętych. Ma to być czas wielkiej przemiany serc i całej parafii. By mogło się to dokonać chcemy już teraz przygotować się do nich poprzez gorliwą modlitwę. Im większą modlitwą przygotujemy ten czas głoszenia Słowa Bożego, tym większe zrodzą się owoce. Zapraszam do modlitwy każdego, od dzieci po najstarszych. Proszę o taką modlitwę Koła Różańcowe i wszystkich parafian. Szczególne zaproszenie kieruję do osób chorych i starszych. To oni właśnie w swojej słabości „niosą” cały Kościół i parafie. Dla nich zostały przygotowane specjalne listy. Jeżeli są w naszych domach takie osoby, to bardzo proszę o zabranie tych listów w zakrystii. Specjalne modlitwy, które mogą nam pomóc znajdują się na stronie internetowej parafii. Od następnej niedzieli też odmawiać je będziemy po każdej mszy św.

7.  15 września 2018 roku odbędzie się kolejna już Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza zostanie odprawiona o godz. 9.00. Następnie udamy się w dwóch grupach na Dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej. Prosimy o ogłoszenie i zapisy.

8.  W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy porannej.

9.  W minionym tygodniu odszedł do Pana +Andrzej Zięba. Niech dobry Bóg wpuści ich na ucztę zbawionych w niebie.

10.  W Gościu Niedzielnym dziś o światowym spotkaniu rodzin w Dublinie. Ponadto o niezwykłym objawieniu maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek. Polecam też tygodnik katolicki Niedziela.

11.  James Matthew Barrie powiada: „Sekret szczęśliwego życia polega nie na tym, że robi się to, co się chce, ale to, co ma się do zrobienia. ”Niech każdy dzień nadchodzącego tygodnia będzie odkrywaniem i wypełnianiem tego sekretu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 12

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę