Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże zachęca nas do wyznania wiary w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, które przyjmujemy do naszych serc.

2.  W poniedziałek dobiegła końca tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W grupie Fioletowej (dekanat sławkowski) pielgrzymowało 105 pielgrzymów. Z naszej parafii brało udział około 45 osób. Każdego dnia modliliśmy się w intencji całego dekanatu, a także w intencjach nam powierzonych. W imieniu pielgrzymów, jak również i swoim własnym, pragnę podziękować tym, którzy nas wspierali swoimi modlitwami. Ważne było dla nas także wsparcie materialne. Dziękujemy p. Jackowi Czekajowi za użyczenie samochodu na bagaże i kierowcy na czas pielgrzymki. Za przekazaną żywność dziękujemy p. Łaskawcom, Sikorom, Bieniom i Cieślikom z „Lewiatana”. Na trasie pielgrzymki dokarmiali nas kanapkami i ciastami: p. Grabowska, p. Woszczek, p. Skóra Bożena, p. Piela z rodziną, państwo Odiasowie. Finansowe wsparcie otrzymaliśmy od: rodziny Gąsiorów, Odiasów, Sobczyków, Teresy Piaskowskiej, Janiny Ćmiel, Teresy Ćmiel, Barbary Głowackiej, Marii Kulig, Bożeny Skóry, Barbary Hołub, Małgorzaty Dąbek, Anny Wilk, Marii Grabowskiej, p. Michalskiej, Rafała Ostalaka. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zakupić nowy sprzęt kuchenny dla grupy. I wreszcie szczególne podziękowania należą się samym pielgrzymom, za ich świadectwo wiary i modlitwy, a także wszystkim służbom pielgrzymkowym: Jadwidze Bogackiej, Krzysztofowi i Bogusławie Skubisom za posługę w kuchni, służbie kwatermistrzowskiej, muzycznej i porządkowej. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

3.  Za tydzień, w niedzielę uroczystość NMP Częstochowskiej. Każdy Polak wie, czym jest Jasnogórskie sanktuarium. To serce narodu i duchowa stolica. Niech część Maryi płynie na Jasną górę z każdego zakątka kraju.

4.  W minionym tygodniu odszedł do Pana +Jan Wójcik. Niech dobry Bóg otworzy przed nim bramy wieczności.

5.  W Gościu Niedzielnym o św. Jacku Odrowążu. Jaki jest sekret jego sukcesu ewangelizacyjnego i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał. Polecam też tygodnik katolicki Niedziela.

6. Chińskie przysłowie powiada: „Kiedy masz spokojne serce rozwiążesz każdy problem. ”Niech udział w dzisiejszej Eucharystii napełni nasze serca głębokim pokojem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 12

Konkurs

LOGO LONKURSU

 III Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej:

Czytaj więcej

Regulamin Konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszenia do pobrania

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę