Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

1. Słowo Boże Przypomina nam, że jeśli zaprosiliśmy żyjącego Jezusa do swojego życia, to winniśmy przestrzegać Jego nauki. Ile wielkanocnej radości i nadziei jest w naszej codzienności ?

2.  W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w diecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Z naszej parafii uczestniczyło około 30 osób. Wszystkim pielgrzymom dziękujemy za obecność i świadectwo wiary.

3.  Dzisiejsza niedziela otwiera w Kościele Tydzień Biblijny. Jej celem jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w życiu każdego chrześcijanina. Z tej okazji również odbywa się dzisiaj czytanie Pisma Św. Pochylamy się w tym roku na lekturą Listu św. Pawła do Rzymian.

4.  Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w parafii alumna naszego Sosnowieckiego Seminarium w Częstochowie. Przybędzie, by razem z nami modlić się o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Niech wspólna modlitwa wyprosi młodym łaskę i radość pójścia za Chrystusem. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby seminarium duchownego.

5.  Pielgrzymi grupy Fioletowej zapraszają na kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia w najbliższą sobotę 21 kwietnia. Rozpoczyna się on mszą św. o godz. 18.00, a po niej trwamy przed Najświętszym Sakramentem. Niech wielkanocne promienie wiosny życia obudzą nas do wielbienia Boga i życia przepełnionego modlitwą.

6.  18 czerwca 2018 roku w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Małżonków obchodzących złote i srebrne jubileusze małżeństwa. Proszę o kontakt tych jubilatów, którzy chcieliby uczestniczyć w tej pielgrzymce.

7.  W Gościu Niedzielnym przeczytamy o współczesnych męczennikach we Francji. Okazuje się, że w ciągu 22 lat Francja doczekała się aż 9 męczenników. Czy ich ofiara uratuje od apostazji Francję? Ponadto o narodowym czytaniu Pisma Św. Co św. Paweł chciał nam przekazać w Liście do Rzymian. Polecam także tygodnik katolicki Niedziela.

8.  Roman Brandstaetter powiada: Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców... Więcej niż mnie... Nigdy się z nią nie rozstaniesz... A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu są tylko nieudolnym komentarzem do tej jednej Księgi.... Niech to będzie najlepsza zachęta do sięgnięcia w tym tygodniu po tę świętą Księgę.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 12

Laureaci Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 061

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę