Start Aktualności Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

1.  Słowo Boże przypomina nam dzisiaj, że wyznaczaniu sobie różnych celów i oczekiwaniu na różne wydarzenia, nie możemy zapomnieć o zapowiedzi powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Niech wyrazem naszego czuwania będzie życie w prawdzie i pamięć o Bogu.

2.  Pragnę podziękować wszystkim za obecność na mszy św. za Ojczyznę w minionym tygodniu. Wszystkim pocztom sztandarowym, górnikom, strażakom, Kołom Gospodyń. Daliśmy piękne świadectwo i mam nadzieję, że tak będzie już zawsze. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie Koncertu Laureatów. Sponsorom, dzieciom, młodzieży i każdemu, kto choćby w najmniejszym stopniu się do tego przyczynił. Konkurs i koncert zostały zauważone przez media. Miło mi też, gdy słyszę od uczestników, jak ciepło zostali przyjęci w naszej parafii. Niech ten konkurs będzie zawsze najpiękniejszą wizytówką naszej wspólnoty i parafii.

3.  Wczorajszy wieczór w naszej świątyni upłynął pod znakiem uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Każdemu, kto trwał z nami na modlitwie gorąco dziękujemy. Wszystkich zapraszamy na grudniowy, połączony ze spotkaniem opłatkowym.

4.  Dzisiejsza niedziela, obchodzona jest jako II Światowy Dzień Ubogich. „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi” –zaapelował w orędziu papież Franciszek.

5.  W poniedziałek o godz.17.00 msza św. o godz. i katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona diecezji sosnowieckiej. Niech jego witrażowy wizerunek zachęca nas do modlitwy za całą diecezję. W czwartek natomiast wspominamy św. Cecylię –patronkę chórzystów i organistów. Dziękując naszemu panu organiście za jego posługę liturgiczną włączajmy się wszyscy w tę najpiękniejszą modlitwę jaką jest śpiew.

7. Przyszła niedziela, ostatnia w roku liturgicznym obchodzona będzie jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

8. W Gościu Niedzielnym o tym, że Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy, mimo naszych grzechów i słabości. Ponadto o walce o ocalenie jednego z najstarszych gdańskich kościołów , któremu może grozić zawalenie. Warto też przeczytać o tym, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość. Jak zawsze polecamy też tygodnik katolicki „Niedziela” z bogatymi w treść artykułami.

9.  Władysław Reymont pisał niegdyś: „Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w teraźniejszości pokoleniom przyszłym” Niech każdemu z nas dni nadchodzącego tygodnia wypełnią się takim życiem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 11

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę