Start Księga Gości

Księga Gości

dodaj wpisdodaj wpis:
Księga gości jest moderowana. Wpis pojawi się po zatwierdzeniu go przed Administratora.


Halina     11 kwietnia 2010 15:27 |
11 kwietnia 2010 rok - Niedziela Miłosierdzia Bożego - i znowu przyszło nam się zmagać ze śmiercią,i znowu przyszło nam śpiewać wielkanocne Alleluja przez łzy ... Niewiarygodny splot okoliczności - pięć lat temu z wielkim bólem żegnaliśmy Jana Pawła 2, dziś żegnamy Ś.P.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z 95 osobami, które zginęły w katastrofie samolotu.
I znowu staliśmy się inni - szok, wstrząs niedowierzanie - c i s z a - i pytanie: DLACZEGO ?
Boże Miłosierny, który posiadasz klucze do śmierci i otchłani - przyjmij Ich do swojego Królestwa, miej miłosierdzie dla Nich i całego świata.
A my, którzy żyjemy umiejmy w tej ranie rozpoznać przesłanie, jakie Pan nam zsyła...Zatrzymajmy się i zastanówmy nad tym, jak ulotne jest nasze życie ....

uczestnik uroczystości     10 kwietnia 2010 14:54 |
Jestem pod wrażeniem chwili. W setnym dniu roku 2010, w Oktawie Wielkiej Nocy, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego - tragedia państwowa i jednocześnie historyczne dla Bolesławia wydarzenie poświęcenia kopii miecza ceremonialnego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego! Nie potrafię zdobyć się na wielkie słowa a dzisiaj tylko takich używać można. Smutek i żal przeplata się z radością. Czy zawsze tak być musi? Nim Chrystus Zmartwychwstał wpierw cierpiał i poniósł śmierć na krzyżu. Nieopisana radość, ale wcześniej wielka boleść. Czy radość możliwa jest bez boleści? Dlaczego tak się przeplatają z sobą? Dlaczego kościół wypełniali w większości dostojni goście a tak mało było mieszkańców Bolesławia? Jeśli z powodu tragedii, to płytko myśląc można zrozumieć, ale jeśli przyczyna była inna, to już w ogóle nie chce się myśleć. Prof. Włodzimierz Wójcik - kawaler Orderu Świętego Stnisława - Bolesław nazwał królewskim miastem. Komandor Komandorii Zagłębiowskiej Henryk hr. Bebak wyraził się, że poprzez ceremoniał poświęcenia, Bolesław znowu pozostawił swój wyraźny ślad w historii. Będzie to chlubą dla niego na wieki. To nobilituje, ale też zbowiązuje. Słowa uznania dla Księdza Proboszcza za umiejętność znalezienia się w trudnej sytuacji.

Patrycja     07 kwietnia 2010 10:31 |
Cieszy fakt, że parafia ma swoją stronę i uważam, że naprawdę jest dobra, przejrzysta, jest dużo informacji i zdjęć. Jest jeszcze trochę do uzupełnienia, ale myślę, że z czasem zostanie to zrobione. Mała uwaga do administratora strony: jedynym mankamentem jest brak dat przy wielu informacjach, szczególnie przy aktualnościach oraz brak podpisów pod zdjęciami. Myślę, że wprowadzenie tych poprawek nie sprawi wiele problemów, a spowoduje, że strona będzie bardziej czytelna.

nhtim     01 kwietnia 2010 19:40 | Henniker, New Hampshire, USA
Witam, I was looking for churches near Tonia, and I found this website for the church in Boleslaw. BEAUTIFUL! BARDZO PIEKNA!

stanislaw     21 marca 2010 18:17 |
Wchodzę. Las wyciągniętych rąk. Każda stara się dosięgnąć ramion krzyża. Która jest moja? A ja gdzie? Lazurowa grota? Ile tu krzyży. Nareszcie znajdę sobie inny. Mój taki ciężki. No to idę.
Droga Krzyżowa.Idę ja jeszcze, czy leżę? Dobrze jest leżeć, tylko to błoto, i ten krzyż.Ktoś, wylał mi na głowę, kubeł zimnej wody. Wstawaj, nie zniechęcaj się,nie ulegaj lenistwu, już niedaleko.Cierpienie nie trwa dłużej niż życie.Obmyj się i chodż, bo prześpisz poranek. Już świta.
To były rekolekcje. Dzięki.

Justyna     20 marca 2010 21:55 |
Pozdrawiam serdecznie i gratuluje czcigodnym księżom strony jaka powstała w Bolesławiu.Szczerze jednak przyznaje że spodziewałam się znając ks. proboszcza zdecydowanie lepszej. Szczęść Boże.

M @ a     14 marca 2010 18:05 |
Rekolekcje
- zajęcia religijne w kościele, a może leczenie duszy?
- grzech , czy to przyzwyczajenie do zła, a przyzwyczajenia nie da się tak po prostu wyrzucić przez okno(Mark Twain), może trzeba je po stopniu spychać po schodach, a może grzech wkalkulowany jest w życie człowieka, tak jak Judasz wkalkulowany był w mękę Chrystusa ?
- konfesjonał, czym jest ? lustrem naszej duszy, przed którym lub w obliczu którego widzimy siebie. Czy to jest krzywe zwierciadło, matowe lustro, weneckie lustro, a może kryształowe, w którym nic nie da się ukryć . Czym jest dla mnie ? Co zechcę zobaczyć w swojej duszy, przyzwyczajenie do zła, belkę u bliskiego, drzazgę u siebie?
Czy pomogą mi te zajęcia rekolekcyjne ?

Maria     03 marca 2010 21:03 | Bukowno
Moja Droga Krzyżowa
Z upływem lat w przeżywanie piątkowej drogi krzyżowej wkrada się coraz więcej pytań.Pytań, czego więcej jest na drodze cierpienia Jezusa, miłości czy śmierci. Miłość i jej odwieczna rywalka śmierć towarzyszy nam przez całe życie.Cierpienie poprzedza śmierć.Jest cierpienie fizyczne, zadane chorobą, kalectwem, jest cierpienie psychiczne i cierpienie duszy.Każdy z nas cierpi lub cierpieć będzie w drodze poprzedzającej nas do śmierci.A o śmierci nie da się mówić.Śmierć stała się milczaca, nakazuje milczenie, odejmuje mowę, a my chętnie wyświadczamy jej przysługę milcząc. I to nie dlatego , że o śmierci nic nie wiemy, ale, że ze śmiercią nie chcemy mieć nic do czynienia. Bo śmierć to dla jednych wybawienie, a dla drugich cierpienie. Ja to wiem. Pogodzić się? Mój stan "pogodzenia trwa".
A miłość, potęga miłości? Wszyscy chętnie o niej mówią , ale niekoniecznie z miłością są blisko.Może odnajdujemy ją wtedy, gdy nie ma na nią już czasu.
A właśnie miłość i śmierć przeplata się przez wszystkie czternaście stacji drogi krzyżowej Pana Jezusa. Pan Jezus rozpoczyna swą mękę od wyroku śmierci. Ale już wkrótce spotyka Matkę. Matkę, która kocha najbardziej, nie musi mówić, zapewniać. Wystarczy jej wzrok, spojrzenie pełne miłości. Stacja z Szymonem. Przymuszony, nie, nie przymuszony, wyróżniony, chociaż o tym nie wie.Nieświadoma miłość.A stacja z Weroniką.Kto nie chciałby chociaż raz w życiu być Weroniką. Bezinteresowną Weroniką. Ileż tu jest miłości.Spotkanie z płaczącymi niewiastami. To określenie mówi wszystko, Płaczące, szczerze czy nie, ale to żony oprawców, łotrów,matki apostołów. Tak jak dziś.Ale w końcu jest krzyż.Pełne pokory słowa wypowiadane Przez Pana Jezusa "Ojcze oddaję w Twoje ręce ducha mego".I nic więcej.I mimo, że "Dokonało się" śmierć zwyciężyła? Nie Za trzy dni nadejdzeie ten Wielki Dzień" Czy dla mnie?..........
Może jeszcze kiedyś podzielę się swoimi przemyśleniami.

Adam     20 lutego 2010 19:52 |
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Witam,
mam prosbe do osób odwiedzajacych przykościelny cmentarz. Chodzi mi o sprawdzenie dat na nagrobku Janiny ze Skarżynskich Cissowskiej, pochowanej tam wraz z niemowlęciem okolo roku 1909.
Z gory dziekuje za informacje na zalaczony adres e-mail.
Szczęść Boże!

Halina z rodziną     25 stycznia 2010 18:09 | Bolesław
..."Duch ludzki żyje prawdą i miłością. Stąd rodzi się także potrzeba PIĘKNA"... - dziękujemy za przepiękny głos, wzruszające słowa kolęd i pastorałek Pani Antoninie Krzysztoń, które odzwierciedliły cytowane wyżej słowa Jana Pawła 2.
W niedzielne, mroźne popołudnie rozgrzaliśmy nasze serca na koncercie "A nad śnieg wybieleję".
Dziękujemy ks.proboszczowi Sylwestrowi Kulce oraz księżom wikarym za coroczne Koncerty Kolęd. Pewnie gdyby nie te koncerty nie mielibyśmy okazji zobaczyć i posłuchać na żywo wielkich i popularnych artystów; m.in. podziwialiśmy Poznańskie Słowiki ze Stefanem Stuligroszem, Eleni, Alicję Majewską, Zbigniewa Wodeckiego, Halinę Frąckowiak,Pospieszalskich, Jerzego Zelnika.
Mówimy "Bóg zapłać" za te wszystkie uczty duchowe i "Szczęść Boże" w kapłańskiej pracy.


148 wpisów w księdze
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

 

 

 

 LOGO LONKURSU

 76

 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę