Start Księga Gości

Księga Gości

dodaj wpisdodaj wpis:
Księga gości jest moderowana. Wpis pojawi się po zatwierdzeniu go przed Administratora.


Justyna     20 marca 2010 21:55 |
Pozdrawiam serdecznie i gratuluje czcigodnym księżom strony jaka powstała w Bolesławiu.Szczerze jednak przyznaje że spodziewałam się znając ks. proboszcza zdecydowanie lepszej. Szczęść Boże.

M @ a     14 marca 2010 18:05 |
Rekolekcje
- zajęcia religijne w kościele, a może leczenie duszy?
- grzech , czy to przyzwyczajenie do zła, a przyzwyczajenia nie da się tak po prostu wyrzucić przez okno(Mark Twain), może trzeba je po stopniu spychać po schodach, a może grzech wkalkulowany jest w życie człowieka, tak jak Judasz wkalkulowany był w mękę Chrystusa ?
- konfesjonał, czym jest ? lustrem naszej duszy, przed którym lub w obliczu którego widzimy siebie. Czy to jest krzywe zwierciadło, matowe lustro, weneckie lustro, a może kryształowe, w którym nic nie da się ukryć . Czym jest dla mnie ? Co zechcę zobaczyć w swojej duszy, przyzwyczajenie do zła, belkę u bliskiego, drzazgę u siebie?
Czy pomogą mi te zajęcia rekolekcyjne ?

Maria     03 marca 2010 21:03 | Bukowno
Moja Droga Krzyżowa
Z upływem lat w przeżywanie piątkowej drogi krzyżowej wkrada się coraz więcej pytań.Pytań, czego więcej jest na drodze cierpienia Jezusa, miłości czy śmierci. Miłość i jej odwieczna rywalka śmierć towarzyszy nam przez całe życie.Cierpienie poprzedza śmierć.Jest cierpienie fizyczne, zadane chorobą, kalectwem, jest cierpienie psychiczne i cierpienie duszy.Każdy z nas cierpi lub cierpieć będzie w drodze poprzedzającej nas do śmierci.A o śmierci nie da się mówić.Śmierć stała się milczaca, nakazuje milczenie, odejmuje mowę, a my chętnie wyświadczamy jej przysługę milcząc. I to nie dlatego , że o śmierci nic nie wiemy, ale, że ze śmiercią nie chcemy mieć nic do czynienia. Bo śmierć to dla jednych wybawienie, a dla drugich cierpienie. Ja to wiem. Pogodzić się? Mój stan "pogodzenia trwa".
A miłość, potęga miłości? Wszyscy chętnie o niej mówią , ale niekoniecznie z miłością są blisko.Może odnajdujemy ją wtedy, gdy nie ma na nią już czasu.
A właśnie miłość i śmierć przeplata się przez wszystkie czternaście stacji drogi krzyżowej Pana Jezusa. Pan Jezus rozpoczyna swą mękę od wyroku śmierci. Ale już wkrótce spotyka Matkę. Matkę, która kocha najbardziej, nie musi mówić, zapewniać. Wystarczy jej wzrok, spojrzenie pełne miłości. Stacja z Szymonem. Przymuszony, nie, nie przymuszony, wyróżniony, chociaż o tym nie wie.Nieświadoma miłość.A stacja z Weroniką.Kto nie chciałby chociaż raz w życiu być Weroniką. Bezinteresowną Weroniką. Ileż tu jest miłości.Spotkanie z płaczącymi niewiastami. To określenie mówi wszystko, Płaczące, szczerze czy nie, ale to żony oprawców, łotrów,matki apostołów. Tak jak dziś.Ale w końcu jest krzyż.Pełne pokory słowa wypowiadane Przez Pana Jezusa "Ojcze oddaję w Twoje ręce ducha mego".I nic więcej.I mimo, że "Dokonało się" śmierć zwyciężyła? Nie Za trzy dni nadejdzeie ten Wielki Dzień" Czy dla mnie?..........
Może jeszcze kiedyś podzielę się swoimi przemyśleniami.

Adam     20 lutego 2010 19:52 |
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Witam,
mam prosbe do osób odwiedzajacych przykościelny cmentarz. Chodzi mi o sprawdzenie dat na nagrobku Janiny ze Skarżynskich Cissowskiej, pochowanej tam wraz z niemowlęciem okolo roku 1909.
Z gory dziekuje za informacje na zalaczony adres e-mail.
Szczęść Boże!

Halina z rodziną     25 stycznia 2010 18:09 | Bolesław
..."Duch ludzki żyje prawdą i miłością. Stąd rodzi się także potrzeba PIĘKNA"... - dziękujemy za przepiękny głos, wzruszające słowa kolęd i pastorałek Pani Antoninie Krzysztoń, które odzwierciedliły cytowane wyżej słowa Jana Pawła 2.
W niedzielne, mroźne popołudnie rozgrzaliśmy nasze serca na koncercie "A nad śnieg wybieleję".
Dziękujemy ks.proboszczowi Sylwestrowi Kulce oraz księżom wikarym za coroczne Koncerty Kolęd. Pewnie gdyby nie te koncerty nie mielibyśmy okazji zobaczyć i posłuchać na żywo wielkich i popularnych artystów; m.in. podziwialiśmy Poznańskie Słowiki ze Stefanem Stuligroszem, Eleni, Alicję Majewską, Zbigniewa Wodeckiego, Halinę Frąckowiak,Pospieszalskich, Jerzego Zelnika.
Mówimy "Bóg zapłać" za te wszystkie uczty duchowe i "Szczęść Boże" w kapłańskiej pracy.

parochianus     13 stycznia 2010 15:31 |
Szczęść Boże, gratulacje dla ks Proboszcza za stworzenie wspaniałej szopki Bożonarodzeniowej. Doceniając trud utrzymania Świątyni, pragnę zwrócić uwagę na fakt zbyt późnego uruchamiania ogrzewania. Rozumiem problem ogrzania tak dużej powierzchni w parafii, z którym wiążą sie zapewne ogromne koszty, jednakże według mnie ta forma ogrzewania nie daje oczekiwanych rezultatów.

Jadwiga Jakielaszek     31 grudnia 2009 16:32 | Sławków
Gratuluje pięknej szopki Bożonarodzeniowej.
Wszystkim Księżom z Parafii błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej..
A dzisiejszemu Solenizantowi
Ks. Sylwestrowi
z okazji Imienin najlepsze życzenia,obfitych łask Bożych , błogosławieństwa Bożego i aby wzrastał w wierze, nadziei i miłości.

Artur     26 grudnia 2009 10:22 |
Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi....Siły Ciemności smucą się i walczą z Nowym Porządkiem Świata ogłoszonym przez Jezusa, a On w stajni narodzony prowadzi nas Drogą do Miłości....a więc życzę sobie i WAM by w naszych sercach narodziło się prawdziwe zrozumienie planu Zbawienia jakie Bóg przygotował indywidualnie dla każdego z nas.

danuta F.Z.Ś     02 grudnia 2009 21:40 | Górka -Gołonowska D.G
Pokój i Dobro!Piękna strona!
uważnie czytałam o jubileuszu.Życzę by w 2giej setce powołanie Zakonne było owocne w parafii a może nawet do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich by życie było zgodne z Ewangelią a Ewangelia była życiem wg Reguły Zakonu wspierający Kościół jak Św.Franciszek.

Jadwiga Jakielaszek     27 października 2009 23:51 | Sławków
Przepięknie zrobiona strona.
Można znależć wszystkie interesujące informacje a także zdjęcia z życia Parafii.
Miło spędziłam czas na przeglądaniu .
Gratuluję.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Kapłanów w Parafii .
Niech Pan obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie.
Szczęść Boże.


153 wpisów w księdze
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę