Start Księga Gości

Księga Gości

dodaj wpisdodaj wpis:
Księga gości jest moderowana. Wpis pojawi się po zatwierdzeniu go przed Administratora.


Maria     16 sierpnia 2019 15:21 |
Puste kartki !!!
Kolejny rok, kolejna pielgrzymka na Jasną Górę.Znów na pielgrzymim szlaku starzy znajomi, nowe twarze, kolejne wyzwania, nowe intencje.
W tym roku ogromna wymowę miły składane puste kartki jako intencje w modlitwie.
Nadzieje i lęki, które nosimy, każdy z nas, zawarte w niepisanym słowie, choć każdy dzień daje nam sposobność do otwarcia lub zamknięcia czegoś w życiu.
Najcenniejsze jednak są chwile, kiedy wydaje się nam się, że nie zniesiemy już dłużej tego co się wydarzy.Czujemy się źle sami z sobą, nie możemy manipulować sytuacją, nie możemy zrobić nic, żeby wyjść z twarzą.Życie przyparło nas do muru.
Wyjdź więc na szlak, pozostań sam z sobą, powierz wszystko Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej.Złóż pustą kartkę pełną nadziei i bezgranicznej ufności w wolę Twoją Panie.
Siostra Joasia w krótkim komentarzu powiedziała słowa :" Że te puste kartki mówiły najwięcej, a właściwie wszystko".
Choć nie uczestniczyłam na całym pielgrzymim szlaku w modlitwach i trudzie, to i tak odniosłam zwycięstwo sama nad sobą.Zwalczyłam lęki, a także coś co daje mi nadzieję, że zwalczę więcej.
Odnalazłam spokój w tym co jest, bo to najczęściej nasze własne myśli i wspomnienia przerażają nas i sprawiają, że czujemy się nieszczęśliwi, zagubieni.
Nigdy nie jest za późno, zachęcam więc, by za rok spotkać ten spokój na pielgrzymim szlaku.
Maria

Obecny     18 kwietnia 2019 14:59 |
Na Wielkanocny Czas

Gdy co ludzkie zawodzi
i tak bardzo się lękam,
że czas próby nadchodzi
- idę pod Krzyż i klękam...

W Tajemnicy Twej Męki
odnajduję znów siłę...
i zostawiam swe lęki,
i me myśli zanadto zawiłe...

Znów zawodzę Cię Boże,
ale zrobię co trzeba...
wiem, że Ty mi pomożesz
- wskażesz drogę do nieba...

Kiedy wytrwać nie zdołam
- Miłosierdzie Twe, Panie -
moja dusza zawoła:
wierzę w Twe Zmartwychwstanie!...

Anna     18 kwietnia 2019 00:04 |
„Dobrego kapłana poznaje się po tym, jak jest namaszczony Jego lud. Namaszczenie olejkiem radości łatwo daje się rozpoznać. Na przykład, kiedy ludzie wychodząc ze Mszy, mają oblicze człowieka, który otrzymał dobrą wiadomość. Nasi wierni lubią słuchać, kiedy głosimy Ewangelię z namaszczeniem, kiedy dociera ona do ich codziennego życia, aż po krańce rzeczywistości, kiedy oświeca sytuacje graniczne, peryferie, na których lud wiernych najbardziej jest narażony na ataki tych, którzy chcą ich ograbić z wiary.” (Papież Franciszek)

W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę jaką Jezus spożył z uczniami, a podczas niej został ustanowiony sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Bóg sam Was wybrał i wysyła jako swoich szafarzy – bądźcie więc spełnieniem pragnień Jego Serca.
Z okazji dzisiejszego święta składam życzenia: czerpania mocy od Tego, który hojnie rozdaje łaskę gorliwości i zapału w kapłańskiej posłudze. Niech Dobry Pasterz daje Wam ciągle nowe siły do pracy z ludźmi, których każdego dnia stawia na drodze kapłańskiej posługi. Miejcie siłę by rozplątywać to, co powikłane i sprawiajcie by w ludziach rodziła się nadzieja. Niech Wasze szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej wszędzie tam, gdzie sprawujecie swą zaszczytną posługę, przyniesie wiele dobra, rodzi wiarę, nadzieję i miłość.
Niech nie zabraknie Wam entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny, a Jezus Chrystus niech będzie dla Was zawsze źródłem niewyczerpanych darów, abyście całym swym życiem świadczyli o swej przynależności do Boga.
Szczęść Boże!

Obecny     08 marca 2019 10:33 |
W Dniu Kobiet

Życzę Ci radości,
co uskrzydla duszę
- tak dużo miłości...
i serdecznych wzruszeń!

Niech Cię Dobry Anioł
ochrania i wspiera,
ja w anioły wierzę
- Pan Bóg je wybiera!

Niech Twą buzię uśmiech
cudnie rozpromienia...
to są takie moje
dla Ciebie – życzenia...

Obecny     18 stycznia 2019 08:05 |

Dziękujemy Panie Boże
(modlitwa na koniec roku)

Stary Rok się kończy... - ileż się zdarzyło,
gdyby nie Twa dobroć tego by nie było!
ratowałeś skrycie od głupich zapędów,
odmieniałeś życie – chroniłeś od błędów!

Ty nie opuściłeś nigdy nas w potrzebie
- rwaliśmy na oślep jak to młode źrebię,
chcieliśmy za dużo i nie to co trzeba,
Tyś zawsze cierpliwy – chcesz przychylić nieba...

Dziękujemy Boże za rok, który minął
- tyle się zdarzyło za Twoją przyczyną!
Robiliśmy wiele..., lecz pewnie za mało...
tylko dzięki Tobie tak wiele..., tak wiele - się udało!

Nie porzuć nas Panie w nadchodzącym roku,
bądź głuchy na prośby - by był „święty spokój”!
daj nam, Boże, cierpliwość, wytrwałość - gdy trzeba...,
przydaj nam życzliwość, szacunek dla chleba!

Pomóż nam jeszcze trochę - nie dajemy rady,
przywołaj do zgody, gdy szukamy zwady!
byśmy nie jątrzyli i nie podpalali,
byśmy mądrzy byli, a nie jeno mali!

Ustroń, 31-12-2018 i 6-01-2019

Obecny     26 grudnia 2018 19:45 |
Nasze Święta

Wszystko, wszędzie posprzątane
- jest odświętne i pachnące,
dusze uporządkowane,
- nie ma zadry w sercu tkwiącej...

I choinka już ubrana,
cudnie mieni się bombkami
i ta kartka niewysł***...
przecież dojdzie... - bądźcie z nami!...

Tak czekamy na te Święta,
nie będziemy przecież sami...,
przyjdzie kartka, ktoś pamiętał
- połączymy się myślami...

Zasiądziemy do Wigilii,
najpierw dzieląc się opłatkiem,
w tym dniu wszyscy tacy mili,
ktoś obetrze łzę ukradkiem...

A kolęda nas utuli,
rozpromieni wszystkie twarze
i będziemy znowu czuli
- Nasze Święta – skrytych marzeń...

W sercach się nadzieja zbudzi,
- Dziecię w stajni narodzone,
znów połączy wielu ludzi
i przybliży upragnione...

Niech odmieni serca nasze
i uskrzydli wszystkie dusze,
nie ścigajmy się już z czasem
i nie powstrzymujmy wzruszeń...

Odmieniajmy co możliwe
nie zajmujmy się mirażem,
czyńmy wszystko co życzliwe,
to co serca jest nakazem!...

Ustroń 24-12-2018

CH     12 listopada 2018 11:19 |
„OJCZYZNA TO WIELKI ZBIOROWY OBOWIĄZEK” – Cyprian Kamil Norwid

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem − te słowa Józefa Piłsudskiego zainspirowały społeczność do szczególnie uroczystego uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
11 listopada 2018 r. w kościele parafialnym w Bolesławiu, przed którym powiewały biało-czerwone flagi, świętowaliśmy ten ważny dla Polaków dzień. Sto lat temu pękły kajdany niewoli – odzyskaliśmy wolność i suwerenność. Uroczystości rozpoczęła Eucharystia sprawowana w intencji Ojczyzny. Przy ołtarzu pięknie ozdobionym biało-czerwonymi kwiatami mszę świętą celebrował ks. biskup Grzegorz Kaszak oraz dziekan dekanatu sławkowskiego ks. Sylwester Kulka. Pod koniec wygłoszonej homilii biskup zwrócił się do licznie zebranych wiernych, aby nie zapominali modlić się za poległych w obronie Ojczyzny. Mszę uświetniły poczty sztandarowe. Uczestniczyły w niej władze samorządowe, organizacje lokalne, górnicy oraz przedstawiciele Komandorii Zagłębiowskiej Orderu św. Stanisława.
Drugą częścią obchodów był koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. W konkursie wzięło udział 115 uczestników. Po przesłuchaniach, jury wybrało po 3 osoby w pięciu kategoriach wiekowych oraz przyznało nagrodę specjalną Grand Prix Konkursu, którą zdobył Antoni Zimnal z Sosnowca. Muzyka jest mową duszy – z takim mottem wystąpili młodzi wykonawcy pieśni patriotycznej. Kościół wypełniła muzyka i ich piękne głosy nagradzane gromkimi brawami licznie zebranych słuchaczy. Tam gdzie konkurs, tam i nagrody. Wszystkim laureatom sponsorzy wręczyli dyplomy, torby ze słodyczami oraz nagrodę pieniężną. Każdy otrzymał też pamiątkową szklaną bombkę choinkową z namalowanym na czerwonym tle białym lśniącym orłem i logo Konkursu. Uzupełnieniem były wręczane laureatom biało-czerwone róże – symbol miłości, szacunku i pokoju.

Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom – te słowa Jana Pawła II wygłoszone w Parlamencie 11 czerwca 1999 r. towarzyszą nam ciągle we współczesnym życiu w wolnej Polsce.

Serdeczne wyrazy podziękowania oraz uznania dla Księdza Proboszcza Sylwestra Kulki oraz księży Krzysztofa i Michała za trud włożony w organizację obchodów100. rocznicy odzyskania niepodległości.

BÓG ZAPŁAĆ.

Maria     26 października 2018 15:14 |

"Chrześcijanin na 100%"

Takie było ostatnie przesłanie Ojca Misjonarza na sobotnim Apelu Misyjnym.
Co zostało po naukach misyjnych?Dla mnie było to przebudzenie, niby wiesz, że wiara to nie jest rzecz dana na zawsze, że musisz ją kształtować umacniać, choć Boże wybacz, wkrada się w tą dziedzinę życia rutyna.Stąd to moje przebudzenie, na jak długo, zobaczę to sama. Ksiądz Proboszcz sprawił nam wielki prezent na 220 Lecie naszej Parafii zapraszając takich Ojców Misjonarzy.Serdeczne podziękowania za to.
Ojcom Krzysztofowi i Wojciechowi składamy najgorętsze podziękowania za nauki i wskazania, zapewniamy, ze w naszych sercach i pamięci w modlitwie zostaną na długo.Homilie były bardzo pouczające, czasem zabawne i humorystyczne, jak ta z piątku z uroczystości odnowienia ślubów małżeńskich.Ojcowie Redemptoryści pozostawili po sobie cudowne wrażenie. Szczęść Im Boże za to. Ale nie te humorystyczne zostały w mojej pamięci. Pierwsza homilia, WYBORY, tak, to jest w życiu bardzo ważne,chyba najważniejsze umieć wybierać, by nie wstydzić się głupot.Właściwie z każdego dnia wypływało wskazanie, z każdej homilii zabierał człowiek ze sobą przesłanie i wskazanie. Nie zostawiaj niczego na jutro, bo nigdy nie jest za późno.Z tym zostałam po naukach misyjnych.

Maria     08 września 2018 18:26 |
"Kamyk w bucie"

Minął już miesiąc od zakończenia naszej pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani.Najtrafniejsze przemyślenia są tuż lub w trakcie pielgrzymowania. Po miesiącu pisze się już z pewnym dystansem. Jedno jest pewne ,pielgrzymi szlak uczy wrażliwości. Twoja sąsiadka Siostra, Twój Brat sąsiad, wszyscy mają te same warunki, ten sam odcinek do pokonania, jakże różne uwarunkowania zdrowotne, kondycję fizyczną, możliwości wysiłkowe. Ty to widzisz.same ręce wyciągają się do pomocy, usta uśmiechają się bez wysiłku.
Pielgrzymi szlak pokazuje jak łatwo jest kochać bliźniego.Pewno, że nie jest to miłość, z którą człowiek spotyka się w pewnych chwilach swojego życia.Ta miłość jest taka niezobowiązującą. "miłuj Bliźniego jak siebie samego"
Fajnie jest to okazać.Usłyszałam kiedyś takie słowa, że szczęściem jest odkrycie pokoju w swoim sercu.Mnie ten pokój na długo pozostaje właśnie po pielgrzymce.
Każdy z nas do nieba idzie z kamykiem w bucie.Na pielgrzymim szlaku to może się zdarzyć.Co zrobić, wyjąć kamyk i iść dalej.

A jak już pójdziesz raz, to nie będziesz mógł się doczekać sierpniowych dni następnego roku.

Autsajder     18 czerwca 2018 15:35 |
Chociaż nie uważam się za wielkiego patriotę zdecydowałem, że wezmę udział w sztafecie – po prostu nie znoszę coraz bardziej widocznego tumiwisizmu. Na każdym kroku jest dostrzegalny. Podziwiam tych nielicznych, którzy nie bacząc na trudności odpowiedzieli na apel i przynajmniej najkrótszy odcinek trasy pokonując, udowodnili, że jeszcze na „czymś” im zależy.


184 wpisów w księdze
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę