Start Księga Gości

Księga Gości

dodaj wpisdodaj wpis:
Księga gości jest moderowana. Wpis pojawi się po zatwierdzeniu go przed Administratora.


Maria     29 września 2016 12:09 |
Nie często można uczestniczyć w koncercie pięknej barokowej muzyki.I chociaż znawcy uważają, że muzyka baroku jest uboga w estetyczne wzorce, to wystarczy zagrać sonatę, oratorium, kantatę czy inną formę symfoniczną, by przenieść się w odległe czasy lub odległe miejsce koncertowe.Te formy muzyki baroku ciągle kojarzą się z muzyką poważną, a przecież jest to muzyka do słuchania i lepiej nie sugerować się uprzedzeniami tylko chłonąć tą piękną melodykę.Przyzwyczajeni do muzyki organowej, utworów religijnych, rzadko mamy okazję słyszeć muzykę organową w innym repertuarze.Towarzystwo fletu sprawiło, że delikatne tony w kontekście organów wydały się najbardziej naturalne, ale i stworzyły delikatną linię melodyczną.
Koncert podniósł rangę parafialnej uroczystości odpustowej i nadał jej znaczny splendor.
Serdecznie dziękuję w swoim i może wielu innych słuchaczy, za zorganizowanie tego koncertu.
Tak jak ks. Dziekan wspomniał, nie często mamy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu tej rangi artystów.Stąd płyną w stronę organizatorów piękne podziękowania.

Małgorzata     27 sierpnia 2016 14:57 | Grudziądz
Błogosławieństwa Bożego i wielu łask dla Parafian i Duszpasterzy tej parafii :)

Zapraszam także na http://wnmp.grudziadz.pl

taki nikt     25 lipca 2016 16:08 |
Gościliśmy w domu osoby z Montany. Przywitanie było nieco nieufne, ale przy pożegnaniu łzy popłynęły. Oto ich wpis na odchodnym:

"Thank you, thank you, thank you for taking us into your home and being such wonderful hosts. That was not an easy task when you have people in and not knowing what they are like. The food was great. I wanted to taste polish food. Poland is a wonderful Country. God Bless for all jou did for us. You mode our stay very enjoyable". Co przy pomocy internetowego tłumacza rozszyfrowałem jako: "Dziękuję, dziękuję, dziękuję za poświęcenie nam swojego domu i bycie tak wspaniałymi gospodarzami. To nie było łatwe zadanie, gdy masz ludzi, i nie wiesz jakimi są. Jedzenie było super. Chciałam spróbować polskiej żywności. Polska to wspaniały kraj! Bóg zapłać za wszystko, co zrobiliście dla nas. Sprawiliście, że nasz pobyt był bardzo przyjemny".

Żeby jednak nie wyglądało to na przechwałki należy dopowiedzieć, że musimy się jednak dużo od nich uczyć. One przed każdym posiłkiem modliły się, a nam zdarza się to tylko przed wieczerzą wigilijną. One nie wstawały z klęczek przed zamknięciem tabernakulum, a my... A jak oni śpiewają - wszyscy, i bez organisty - to tylko podziwiać. W naszym kościele tylko próbkę swoich możliwości zaprezentowali, ale w kameralnym, w Sławkowie, to był popis. Muszę przyznać, że trochę (?) nam do nich brakuje.

Maria     02 maja 2016 10:16 |
Koncert na miarę światowych sal koncertowych.Sławy, sławy i wykonanie.Przepiękny koncert, zwieńczony utworem w mistrzowskim wykonaniu Mistrza Konstantego Andrzeja Kulki,"Cztery Pory Roku". Utwór , przybliżony nam przez Polskie Radio i cykl audycji pod tym samym tytułem, ale wczoraj wysłuchany w całości i to w jaki wykonaniu.
Wiosna rozpoczyna koncert - można było usłyszeć śpiew ptaków, szum wody, wiatru zburzony grzmotami burzy, ale całość to radość, radość..To co wykonuje Mistrz i orkiestra, to tremole smyczków, to tylko zamknąć oczy i w wyobraźni przenieść się na łąkę wdychać zapach kwiatów, słuchać śpiewu ptaków.
Lato, to część pełni życia, śpiewu radości, ale trochę w atmosferze letniej duchoty.Budzi się to życie burzą, która zburzy nieraz wszystko i plony i nastrój.
Jesień, to niby czas zbiorów, znów radość w muzyce,Ta solówka skrzypiec, która jest coraz wolniejsza, by uśpić się powoli jest po prostu cudowna, dla ucha i duszy.Uwielbiam ten fragment.A zima, to mróz, tupanie, skrzypienie, ale i ciepły klimat w domowym zaciszu. To taka moja krótka recenzja.
Przepiękny koncert i mimo, że słuchałam go już kolejny raz, tym razem skupiając się na słuchaniu, nie widząc emocji odtwórcy, Mistrza, wyszłam z koncertu zachwycona.
Inicjatywa Księdza Dziekana i wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie tego koncertu zasługuje na WIELKIE UZNANIE.
Dziękujemy, dziękujemy !!!

H.     02 kwietnia 2016 18:05 |
UMIŁOWANY OJCZE ŚWIĘTY - JANIE PAWLE 2.
Zastygło Twoje ludzkie serce. Na marach ukrzyżowanej modlitwy spoczęło Twoje ciało. Odszedłeś do Ojca drogą dobrze Ci znaną - po śladach Piotra, ścieżką cierpienia i ofiary. Odchodząc rozpaliłeś w naszych sercach wielki ogień miłosierdzia. Cały świat płonie tym żarem, jednocząc się w modlitwie i nadziei; nadziei, którą jest Chrystus. On przez Twoją posługę i życie przeszedł przez ziemię i ciągle idzie, aby człowieka przywrócić samemu sobie i oddać go Bogu. Ojcze Święty - my synowie i córki Twojego narodu – kapłani, matki i ojcowie, młodzież i dzieci - wierząc, że, „życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”, wierząc, że Ty żyjesz w Bogu, składamy Ci hołd - umiłowany Ojcze Święty, wyrażając naszą wdzięczność i miłość. Dziękujemy za Twoje ojcowskie serce, za mądrość wypowiadaną przez słowa, za Wielkie Rekolekcje, które nam ofiarowałeś 2 kwietnia 2005 roku. Dziękujemy za dar Ognia Miłości, który nas jednoczy, przemienia i zapala do budowania piękniejszego życia. Dziękujemy za ślady Twoich świętych Stóp pozostawionych w naszej bolesławskiej Świątyni. Pamiętamy o Tobie…. Dziękujemy Ci Święty Janie Pawle 2 i prosimy o łaski dla całej naszej Parafii.

Anna     25 marca 2016 21:33 |
Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia
Sakramentu Eucharystii
i Sakramentu Kapłaństwa.
Przychodzimy więc i my,
aby uczestniczyć w Eucharystii
i dziękować Panu Bogu
za dar Chrystusowego kapłaństwa.
Chcemy dziś ofiarować nasze modlitwy
w Waszej Księża intencji.
Niech dobry Pan Jezus
obdarzy Was zdrojem łask swoich
i wszelkim błogosławieństwem
w trudnej pracy duszpasterskiej
i życiu osobistym.
Życzymy Pokoju - kiedy on wypełnia Wasze serca, my możemy bezpiecznie przejść przez nawet najbardziej niespokojne czasy,
Życzymy Radości - kiedy ona tryska w głębi Waszego serca, odkrywa przed nami piękno życia,
Życzymy Nadziei - kiedy budzi się w Was, staje się siłą prowadzącą dzień za dniem ku coraz lepszemu życiu,
Życzymy Mocy - bo ona zwycięża chwile rozpaczy, zniechęcenia i zwątpienia
Życzymy Światła - bo ono, płonąc w Waszych duszach, wskazuje nam pewną drogę
Życzmy Miłości - bo tylko ona daje głęboki i niezachwiany sens życia i...
Życzymy Życia - bo ono, czerpane z Chrystusa, już się nie kończy.

H. z Rodziną     22 marca 2016 18:48 |
CZCIGODNI KAPŁANI NASZEJ PARAFII
W Wielki Czwartek stajemy w obliczu tajemnicy Eucharystii i Kapłaństwa.
Dziękujemy Chrystusowi za dar Waszego powołania.
Bóg obdarzył nas wielką łaską - stawiając Was – drodzy Kapłani na naszej drodze.
Dziękujemy, że jesteście z nami i dla nas. Życzymy Wam zdrowia, wielu łask Bożych, opieki Matki Przenajświętszej, darów Ducha Świętego, wytrwałości na drodze, którą wybraliście, entuzjazmu i siły potrzebnej do głoszenia słowa bożego.
Zapewniamy o naszej modlitwie za Was oraz dziękujemy za trud i pracę duszpasterską.
Szczęść Boże !

Obecny     04 marca 2016 13:13 |
"Ratuj duszę swoją" *
( na Wielki Post )

choć ociągam się, to wiem, że muszę...,
ufam w Miłosierdzie Twe Panie,
pragnę ratować swą duszę
- skończyć z niedowierzaniem...

muszę obudzić sumienie...
- przemodlę grzechy swoje,
naprawię... i wiele odmienię,
a wtedy serce... - uspokoję...


* - Ratuj duszę swoją - hasło, wezwanie na tegoroczny Wielki Post i rekolekcje
za "Gościem Niedzielnym"

H.     29 lutego 2016 18:14 |
TAK JA MÓWIĘ DO JEZUSA …

Twa Boska Twarz w cierniowej koronie,
i oczy w bólu szukają Ojca swego.
Ręce i nogi do Krzyża przygwożdżone,
a w sercu grzechy świata całego.
O dobry Jezu! Litość mniej nade mną,
gdy ze swym Krzyżem do Ciebie zmierzam.
Pomóż, by dzień nie zmienił się w noc ciemną,
pomóż, bym nie zapomniał słów pacierza.
Kiedy smutek, cierpienie powali me ciało
tak, że duch sam podnieść się nie może,
na Krzyż Chrystusa popatrzę śmiało -
z ufnością powiem - "Podaj mi dłoń Boże!"

H.     29 lutego 2016 18:00 |
TAK JEZUS MÓWI DO MNIE …
Nie wstydź się Krzyża, pokochaj Krzyż, idź za Krzyżem… Krzyż jest bramą do życia, jest znakiem mojej miłości do Ciebie… Miej więc odwagę spojrzeć na Krzyż; zobacz jak wiele dla Ciebie uczyniłem i nadal czynię… Ja niosę Krzyż - Twój krzyż: krzyż niezrozumienia, odrzucenia, samotności… Pokochaj swój Krzyż, ja niosę go razem z Tobą… Nie mów, że sobie nie poradzisz, że potrzebujesz pomocy. Gdy ze swoim krzyżem pójdziesz sam, będziesz się potykać, upadać. Tylko wtedy kiedy pójdziesz ze mną, otrzymasz moc do powstawania. Ja zawsze jestem z Tobą, by Cię umacniać, prowadzić. Z mojego Krzyża spływa łaska na Ciebie, na Twój krzyż. Pamiętaj, że nigdy nie jesteś sam. Gdy więc będzie Ci smutno i trudno, gdy Twoje nogi ugną się pod ciężarem życia, zbliż się do Krzyża. Przyjdź i trwaj przy Nim, a moc mojej miłości dotknie Twego serca. Niech mój Krzyż będzie dla Ciebie umocnieniem w każdej chwili życia. Nie wstydź się Krzyża… pokochaj Krzyż… idź za Krzyżem…


150 wpisów w księdze
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Koncert laureatów III Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  

 

 

 

LOGO LONKURSU

  76

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę