Start Księga Gości

Księga Gości

dodaj wpisdodaj wpis:
Księga gości jest moderowana. Wpis pojawi się po zatwierdzeniu go przed Administratora.


Odpowiadając na prośbę...     10 stycznia 2017 17:16 |
8 stycznia znowu odbył się koncert kolęd w naszym kościele. Tym razem wystąpił Joszko Broda z zespołem, a zespół to: jedenaścioro dzieci, gitara oraz rodzaj kotła, no i oczywiście lider. Nie wierzyłem, że tegoroczny występ może mnie pozytywnie zaskoczyć – przecież kolędy, jeden lepiej innym gorzej, ale każdy śpiewa. Czego więc oczekiwać po jakimś tam Joszko. Nie dość, że imię, nieimię jakieś dziwne takie, to jeszcze „Dzieci z Brodą” – to się kupy nie trzyma – myślałem. Pójść, pójdę, bo żadnego z kościelnych koncertów dotychczas nie opuściłem, ale czy warto przy tak dużym mrozie? – ciągle się wahałem.
Jakże się pomyliłem w tym swoim osądzie wydanym jeszcze przed występem. A występ okazał się r e w e l a c y j n y! No, ma ten nasz proboszcz rozeznanie i wyczucie, co do doboru artystów.
Po pierwsze: repertuar – był wspaniały, ani jednej w nim ośpiewanej, osłuchanej kolędy nie było − wszystkie nowe i bardzo ciekawe. Po drugie: dzieci – to był żywioł. One wszystkie, każde z osobna i jako chór, w pełni angażowały się i zasłużyły na wielkie brawa. Po trzecie – niby skromne instrumentarium, ale, o dziwo, zupełnie wystarczające. Gitara pięknie uzupełniała nawet słowną część występu lidera. Po czwarte – lider! On przerósł wszelkie wyobrażenia nie tylko grając na przeróżnych dziwnych rzeczach, ale także jako gawędziarz. Nie każdy potrafi wciągnąć publiczność do zabawy, nie każdy potrafi rozgrzać zmarzniętych ludzi, a On to zrobił. No i po piąte jeszcze refleksja natury ogólnej – „wielkie gwiazdy”! − żadna z nich nie przekroczy nawet o parę minut zaprogramowanego czasu, a ich występ to często „męczarnia” tak dla nich, jak i dla słuchaczy. Nie wnikam już, ile sobie liczą za występ. Joszko, ponad półtorej godziny, i to przy dużym mrozie, uraczył mnie wspaniałym występem.
Nie potrafię w słowach oddać tego, co czuję, ale powiem tylko, że wielkim błędem z mojej strony było niedowiarstwo, które towarzyszyło mi przed koncertem. Dziękuję Zespołowi. Dziękuje księdzu proboszczowi. Ale dziękuje także panu Grzegorzowi Jasicy za galerię, jak zwykle bardzo udanych zdjęć.

Barbara wraz ze wspólnotą laskowską     31 grudnia 2016 09:15 |
Czcigodny Księże Proboszczu

Dzień imienin to jedna z niewielu okazji by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej Parafii.

Bóg dał Ci dar przepiękny, dar dobroci szczerej wiary. Cenimy pracowitość i życzliwość którą nam okazujesz. Każdy widzi jakie dzieła są dokonywane przez ręce naszego Proboszcza, jak wiele jest już zrobione, ale także i jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Pragniemy złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany.
Życzymy Ci drogi Księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech mądrość Boża wypełni Twoje serce i duszę.

Niech wraz z mocą przemiany Chleba i Wina,daje Ci moc przemiany ludzkich serc.

Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń, oraz tego by Twoje szlachetne powołanie przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi.

Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu Parafii i głoszeniu Słowa Bożego a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swojej opiece.

Szczęść Boże


Obecny     26 grudnia 2016 08:29 |
Na Cudowny Czas Świąt Bożego Narodzenia
wraz z najserdeczniejszymi życzeniami...
dla Wszyskich...


Święta Noc Nadziei...

Ta cudowna, Święta Noc
budzi w nas nadzieje,
Bóg okazał Wielką Moc
- gwiazda znów goreje!

Idzie Jezus jeszcze raz
do naszego domu,
by obudzić dobro w nas
mimo trosk ogromu!

Jak naprawi cały świat,
gdy nam nie pomoże,
wokół ciągle tyle zwad
i przez to jest gorzej!

Obudź Jezu nasze serca
i jasne widzenie,
aby prawda ta najpierwsza
wzruszyła sumienie!

Uświęć myśli i pragnienia
i pomóż usłyszeć
zagłuszany krzyk sumienia
co przeszywa ciszę!

Przywróć miłość i nadzieję,
chroń od zaniechania
i daj wiarę, co rozgrzeje
nas do powołania!

Pomóż Jezu w sprawach małych,...
- od nich zacząć trzeba,
przecież kropla... drąży skały...
-wskaż drogę do nieba!

Obecny     19 października 2016 09:28 |
Miesiąc październik trwa a w nim - Różańcowy Czas. Wielu gorliwie, korzysta z tego wyjątkowego
kontaktu z Matką Boską i Oni wiedzą jak wielki to dar, ale może dlatego są najbardziej powołani
by zachęcić pozostałych... i dać Im tę możliwość...
...a poniższy wiersz może i taką spełni rolę...


Pani Różańcowa

Różaniec znów czują twe ręce,
do Matki kierujesz swe słowa
i wiesz – nie trzeba nic więcej!
- niezwykła się toczy rozmowa.

Te sprawy... i bóle..., i troski...,
słabości i niemoc – rozterki,
ze wszystkim – do Matki Boskiej
- Orędowniczki, Pocieszycielki!

Modlitwa jest serca potrzebą,
więc serce cię do niej przymusza,
to wszystko się dzieje dlatego,
że tego pożąda twa dusza!

Szczególnym jest miesiąc październik,
więc płyną do Matki te słowa,
do Ciebie kierują je wierni
- Matko Najświętsza, Pani Różańcowa!

Maria     29 września 2016 12:09 |
Nie często można uczestniczyć w koncercie pięknej barokowej muzyki.I chociaż znawcy uważają, że muzyka baroku jest uboga w estetyczne wzorce, to wystarczy zagrać sonatę, oratorium, kantatę czy inną formę symfoniczną, by przenieść się w odległe czasy lub odległe miejsce koncertowe.Te formy muzyki baroku ciągle kojarzą się z muzyką poważną, a przecież jest to muzyka do słuchania i lepiej nie sugerować się uprzedzeniami tylko chłonąć tą piękną melodykę.Przyzwyczajeni do muzyki organowej, utworów religijnych, rzadko mamy okazję słyszeć muzykę organową w innym repertuarze.Towarzystwo fletu sprawiło, że delikatne tony w kontekście organów wydały się najbardziej naturalne, ale i stworzyły delikatną linię melodyczną.
Koncert podniósł rangę parafialnej uroczystości odpustowej i nadał jej znaczny splendor.
Serdecznie dziękuję w swoim i może wielu innych słuchaczy, za zorganizowanie tego koncertu.
Tak jak ks. Dziekan wspomniał, nie często mamy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu tej rangi artystów.Stąd płyną w stronę organizatorów piękne podziękowania.

Małgorzata     27 sierpnia 2016 14:57 | Grudziądz
Błogosławieństwa Bożego i wielu łask dla Parafian i Duszpasterzy tej parafii :)

Zapraszam także na http://wnmp.grudziadz.pl

taki nikt     25 lipca 2016 16:08 |
Gościliśmy w domu osoby z Montany. Przywitanie było nieco nieufne, ale przy pożegnaniu łzy popłynęły. Oto ich wpis na odchodnym:

"Thank you, thank you, thank you for taking us into your home and being such wonderful hosts. That was not an easy task when you have people in and not knowing what they are like. The food was great. I wanted to taste polish food. Poland is a wonderful Country. God Bless for all jou did for us. You mode our stay very enjoyable". Co przy pomocy internetowego tłumacza rozszyfrowałem jako: "Dziękuję, dziękuję, dziękuję za poświęcenie nam swojego domu i bycie tak wspaniałymi gospodarzami. To nie było łatwe zadanie, gdy masz ludzi, i nie wiesz jakimi są. Jedzenie było super. Chciałam spróbować polskiej żywności. Polska to wspaniały kraj! Bóg zapłać za wszystko, co zrobiliście dla nas. Sprawiliście, że nasz pobyt był bardzo przyjemny".

Żeby jednak nie wyglądało to na przechwałki należy dopowiedzieć, że musimy się jednak dużo od nich uczyć. One przed każdym posiłkiem modliły się, a nam zdarza się to tylko przed wieczerzą wigilijną. One nie wstawały z klęczek przed zamknięciem tabernakulum, a my... A jak oni śpiewają - wszyscy, i bez organisty - to tylko podziwiać. W naszym kościele tylko próbkę swoich możliwości zaprezentowali, ale w kameralnym, w Sławkowie, to był popis. Muszę przyznać, że trochę (?) nam do nich brakuje.

Maria     02 maja 2016 10:16 |
Koncert na miarę światowych sal koncertowych.Sławy, sławy i wykonanie.Przepiękny koncert, zwieńczony utworem w mistrzowskim wykonaniu Mistrza Konstantego Andrzeja Kulki,"Cztery Pory Roku". Utwór , przybliżony nam przez Polskie Radio i cykl audycji pod tym samym tytułem, ale wczoraj wysłuchany w całości i to w jaki wykonaniu.
Wiosna rozpoczyna koncert - można było usłyszeć śpiew ptaków, szum wody, wiatru zburzony grzmotami burzy, ale całość to radość, radość..To co wykonuje Mistrz i orkiestra, to tremole smyczków, to tylko zamknąć oczy i w wyobraźni przenieść się na łąkę wdychać zapach kwiatów, słuchać śpiewu ptaków.
Lato, to część pełni życia, śpiewu radości, ale trochę w atmosferze letniej duchoty.Budzi się to życie burzą, która zburzy nieraz wszystko i plony i nastrój.
Jesień, to niby czas zbiorów, znów radość w muzyce,Ta solówka skrzypiec, która jest coraz wolniejsza, by uśpić się powoli jest po prostu cudowna, dla ucha i duszy.Uwielbiam ten fragment.A zima, to mróz, tupanie, skrzypienie, ale i ciepły klimat w domowym zaciszu. To taka moja krótka recenzja.
Przepiękny koncert i mimo, że słuchałam go już kolejny raz, tym razem skupiając się na słuchaniu, nie widząc emocji odtwórcy, Mistrza, wyszłam z koncertu zachwycona.
Inicjatywa Księdza Dziekana i wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie tego koncertu zasługuje na WIELKIE UZNANIE.
Dziękujemy, dziękujemy !!!

H.     02 kwietnia 2016 18:05 |
UMIŁOWANY OJCZE ŚWIĘTY - JANIE PAWLE 2.
Zastygło Twoje ludzkie serce. Na marach ukrzyżowanej modlitwy spoczęło Twoje ciało. Odszedłeś do Ojca drogą dobrze Ci znaną - po śladach Piotra, ścieżką cierpienia i ofiary. Odchodząc rozpaliłeś w naszych sercach wielki ogień miłosierdzia. Cały świat płonie tym żarem, jednocząc się w modlitwie i nadziei; nadziei, którą jest Chrystus. On przez Twoją posługę i życie przeszedł przez ziemię i ciągle idzie, aby człowieka przywrócić samemu sobie i oddać go Bogu. Ojcze Święty - my synowie i córki Twojego narodu – kapłani, matki i ojcowie, młodzież i dzieci - wierząc, że, „życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”, wierząc, że Ty żyjesz w Bogu, składamy Ci hołd - umiłowany Ojcze Święty, wyrażając naszą wdzięczność i miłość. Dziękujemy za Twoje ojcowskie serce, za mądrość wypowiadaną przez słowa, za Wielkie Rekolekcje, które nam ofiarowałeś 2 kwietnia 2005 roku. Dziękujemy za dar Ognia Miłości, który nas jednoczy, przemienia i zapala do budowania piękniejszego życia. Dziękujemy za ślady Twoich świętych Stóp pozostawionych w naszej bolesławskiej Świątyni. Pamiętamy o Tobie…. Dziękujemy Ci Święty Janie Pawle 2 i prosimy o łaski dla całej naszej Parafii.

Anna     25 marca 2016 21:33 |
Wielki Czwartek, to dzień ustanowienia
Sakramentu Eucharystii
i Sakramentu Kapłaństwa.
Przychodzimy więc i my,
aby uczestniczyć w Eucharystii
i dziękować Panu Bogu
za dar Chrystusowego kapłaństwa.
Chcemy dziś ofiarować nasze modlitwy
w Waszej Księża intencji.
Niech dobry Pan Jezus
obdarzy Was zdrojem łask swoich
i wszelkim błogosławieństwem
w trudnej pracy duszpasterskiej
i życiu osobistym.
Życzymy Pokoju - kiedy on wypełnia Wasze serca, my możemy bezpiecznie przejść przez nawet najbardziej niespokojne czasy,
Życzymy Radości - kiedy ona tryska w głębi Waszego serca, odkrywa przed nami piękno życia,
Życzymy Nadziei - kiedy budzi się w Was, staje się siłą prowadzącą dzień za dniem ku coraz lepszemu życiu,
Życzymy Mocy - bo ona zwycięża chwile rozpaczy, zniechęcenia i zwątpienia
Życzymy Światła - bo ono, płonąc w Waszych duszach, wskazuje nam pewną drogę
Życzmy Miłości - bo tylko ona daje głęboki i niezachwiany sens życia i...
Życzymy Życia - bo ono, czerpane z Chrystusa, już się nie kończy.


184 wpisów w księdze
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

V Diecezjalny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

 

  

 

LOGO LONKURSU

Konkurs odwołany 

 

Panorama kościoła

panorama mini

Obejrzyj panoramę kościoła

baner1

baner1

 

Polecamy

Portal Katolik
Portal dla ludzi wierzących
Portal Wiara
Portal ludzi otwartych
Internetowa Liturgia Godzin
Internetowa Liturgia Godzin
Diecezja Sosnowiecka
Aktualności, personalia, katalog instytucji diecezjalnych.
Gość Niedzielny
Gość Niedzielny w wydaniu internetowym
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Kapłani proszą o modlitwę
Kapłani proszą o modlitwę